اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ رئیس اداره ورزش و جوانان عصر دوشنبه در حاشیه این برنامه گفت: در این جشنواره با همکاری سازمان مردم نهاد بانوان خلاق حدود 200 دانش آموز و والدین شان شرکت کردند.
وحید خاصی پور اظهار داشت: در گذشته بیش از 100 بازی محلی نظیر طناب کشی، کمربند بازی، وسطی و هفت سنگ در آستارا رایج بود اما بسیاری از آنها برای نسل های سوم و چهارم ناشناخته است و در این جشنواره، تعدادی از آنها اجرا شد.
وی ادامه داد: بازی های بومی و محلی ریشه در فرهنگ، آداب و رسوم مردم دارد و در نوروز 98 برای معرفی آئین های سنتی آستارا به گردشگران، جشنواره بازی های بومی و محلی برگزار خواهد شد.
خاصی پور گفت: احترام به قانون و حقوق دیگران، مسئولیت‌پذیری، تمرین هم‌افزایی و کارگروهی، مدیریت رفتار و برتری جویی در بازی‌های بومی محلی گنجانده شده است.
سه هزار و 500 ورزشکار در 35 هیات ورزشی آستارا ساماندهی شده است.

** یادواره شهدای روستای تلخان آستارا برگزار شد
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ فرمانده سپاه آستارا شامگاه دوشنبه در این یادواره در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) روستای تلخان گفت: شهدا مروج ارزش های دینی و سرمایه ماندگار نظام و انقلاب هستند و گرامیداشت نام و یاد آنها ضروری است.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: شهدا امنیت، آسایش و اقتدار را برای کشور به ارمغان آوردند و حضور ما در گرامیداشت یاد و خاطره آنها، ادای دین است.
وی ادامه داد: ملت ایران با تأسی از فرهنگ عاشورا زیر بار ذلت نرفته اند و استکبار جهانی و برخی کشورهای منطقه در مقابل فرهنگ شهادت، شکست های سختی متحمل شده اند.
مداحی و ذکر مصیبت شهدای اسلام از بخش های دیگر این آئین بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و 166 شهید را به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است.
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.