اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ولی داداشی شامگاه پنجشنبه در آئین عزاداری ایام فاطمیه در مسجد آبروان آستارا افزود: مردم بزرگ ترین پشتیبان انقلاب اسلامی هستند و جامعه ما به واسطه فرهنگ فاطمی و علوی در برابر فشارهای اقتصادی دشمن، ایستادگی می کند.
وی ادامه داد: اسلام به زن شرافت بخشید و در مکتب آسمانی توحید، به زن به عنوان کالا نگریسته نمی شود بلکه به عنوان بنیان خانواده، از ارزش خاصی برخوردار است.
داداشی بیان کرد: نزول سوره کوثر دال بر برکت فاطمه (س) و فرزندان اوست و بانوان ایرانی و مسلمان با الگوگیری از آن حضرت، در تربیت نسل های پاک و متعهد رسالت مهمی بر عهده دارند.
او در بخش دیگری از سخنانش همسان سازی سطح زندگی مسئولان با مردم را خاطرنشان شد و مدیران را به کاهش فاصله زندگی خود با ملت توصیه کرد.
او گفت: انقلاب اسلامی در چهلمین سالگرد پیروزی خود، بالنده تر و تاثیرگذارتر از همیشه است و ملت بیدار ایران، با جان و دل از آرمان ها و ارزش های خود دفاع می کنند.
در ادامه این آئین به مداحی و ذکر مصیبت پرداخته شد.
آئین های سوگواری ایام فاطمیه در برخی مساجد و برنامه های ویژه این مناسبت در حرم امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) آستارا برگزار می شود.
27 دی تا 18 بهمن ماه ایام فاطمیه است و مردم در این روزها به مناسبت سالگرد شهادت فاطمه (س) دختر پیامبر اسلام (ص) عزاداری می کنند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و حدود 17 درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.
2007/7124
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.