اخبار مرتبط

غلامرضا کریم آقایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش و همکاری مرکز آموزش علوم و فنون کشور و اداره کل مهندسی ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، وارسی پروازی سیستم های کمک ناوبری DVOR/DME و ILS/DME فرودگاه سردار جنگل رشت با موفقیت انجام شده است.
وی اظهار داشت: در سال های اخیر وارسی پروازی سیستم های کمک ناوبری یکی از مشکلات مهم صنعت هوانوردی بود که خوشبختانه با پیگیری های مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و همدلی و همراهی سازمان هواپیمایی کشوری هواپیمای فلایت چک با تجهیزات کامل خریداری شد.
وی ادامه داد: دستاورد انقلاب اسلامی برای صنعت حمل و نقل هوایی گیلان را می توان در دو بخش منابع نیروی انسانی و تجهیزات و سامانه های کمک ناوبری دسته بندی کرد.
کریم آقایی اضافه کرد: همچنین توسعه سطوح پروازی، احداث ترمینال پروازهای داخلی، ساختمان عملیاتی و اداری و داشتن تجهیزات و سامانه های کمک ناوبری برای نشست و برخاست پروازها همچون DVOR, ILS و DME که از پیشرفته ترین دستگاه های کمک ناوبری هستند در زمره دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
در حال حاضر فرودگاه سردار جنگل رشت با داشتن حدود 100 سورتی پرواز برنامه ای در هفته به مقاصد داخلی مشهد، اهواز، عسلویه، تهران، شیراز، بندرعباس، کیش، اصفهان و تبریز و پروازهای عتبات، حج، ترکیه، گرجستان بصورت فصلی و غیربرنامه ای خدمات فرودگاهی ارائه می دهد و با توجه به زیرساخت های موجود، ظرفیت پذیرش حداقل روزانه 40 سورتی پرواز در مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که در صورت درخواست شرکت های هواپیمایی برای پذیرش پرواز آمادگی دارد.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال 1347 خورشیدی بازمی‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت یکی از برترین فرودگاه‌های ایران است و در رتبه 12 از نظر آمار پروازی می باشد.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و 15 کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به 220 هکتار می رسد؛ ارتفاع آن 40 پا پایین تر از آب های آزاد است و به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی با هفت طرح تقرب و آماده ارائه خدمات فرودگاهی بصورت شبانه روزی است.
1881 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.