اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، شرکت کنندگان صبح جمعه با شعارهای 'در جستجوی سلامت پیاده باید رفت ' ، ' دکتر جسم شما دکتر روح شما ورزش ورزش' ، ارتفاعات زیبای روستای خانه های آسیاب آستارا را ظرف سه ساعت طی کردند.
وحید خاصی پور رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا در پایان این همایش گفت: ترویج ورزش همگانی با گسترش نشاط و تندرستی باید جزو برنامه های شهروندان باشد و در این راستا 15 کمیته هیات ورزش های همگانی فعال است.
وی افزود: ورزش در سلامتی انسان نقش مهمی دارد و اثرات آن در پیشگیری، درمان و کنترل بیماری هایی نظیر قلبی، عروقی و تنفسی ثابت شده است.
مسئول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: همزمان با هفته بسیج ملی تغذیه در همه مدارس آستارا دانش آموزان با استفاده از روش های مختلف آموزشی با نقش مهم تغذیه در سلامت انسان آشنا شدند.
سپیده جباری افزود: افراد با رعایت الگوی مصرف، ورزش، جایگزینی غذاهای سالم و میوه و سبزیجات به جای فست فود و غذاهای سرخ کردنی به فکر سلامت خود باشند و از ابتلا به فشار خون و دیابت پیشگیری کنند.
وی اضافه کرد: مصرف زیاد چربی های حیوانی، گوشت، شیر و لبنیات پر چرب خطر بروز چاقی، سرطان سینه و سرطان پروستات را افزایش می دهد.
وی اظهار کرد: برای پیشگیری از اضافه وزن، چاقی، بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها مصرف انواع روغن و چربی را باید کاهش داد و از شیر، ماست و پنیر کم چرب به جای پنیر خامه ای و شیر و ماست پر چرب استفاده کرد.
هفته اول بهمن ماه هفته بسیج ملی تغذیه است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 62 روستا و سه هزار و 500 ورزشکار ساماندهی شده در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.