اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا محمدجواد عامر عصر سه شنبه در جلسه آغاز فعالیت کارگروه تدوین و تصویب طرح جامع گردشگری ماسال، با بیان اینکه اعضای این کارگروه از میان فعالان گردشگری، متخصصان و کارشناسان گردشگری شهرستان انتخاب شده اند، تصریح کرد: مطمئناً شناخت کاملی نسبت به افراد صاحب نظر شهرستان در حوزه گردشگری وجود نداشته و افراد دیگری نیز هستند که این کارگروه می تواند از نظر آنان استفاده کند و به همین لحاظ با تصویب اعضای کارگروه می توان آن افراد را به این جمع اضافه کرد.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت تدوین طرح جامع گردشگری و بهره گیری از ظرفیت های شهرستان ماسال، اظهار امیدواری کرد که با پی گیری اعضای کارگروه و برگزاری جلسات و همفکری لازم، طرح جامع گردشگری شهرستان نهایی شود.
فرماندار ماسال ادامه داد: دسته بندی ظرفیت های گردشگری شهرستان، تعیین چشم انداز، تدوین استراتژی و راهبردها از جمله مواردی است که باید در تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان لحاظ و تمامی ابعاد موضوع واکاوی شود.
عامر با بیان اینکه تهیه این طرح باید با رویکردی غیر دولتی باشد، افزود: در راه اندازی اولیه این کارگروه حضور دارم و بعد از این، جلسات باید با پیگیری خود اعضاء برگزار و بر اساس نظر آنها طرح جامع گردشگری تصویب شود.
وی با تاکید بر لزوم پی گیری جدی جلسات بعدی از سوی اعضای کارگروه گفت: تمامی اعضاء باید دغدغه پیشرفت و توسعه شهرستان را داشته باشند و با دلسوزی و حساسیت این موضوع را پیگیری کنند.
به گزارش ایرنا، ماسال با دو بخش مرکزی و شاندرمن، در 45 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است؛ این شهرستان با دارابودن جاذبه های طبیعی و ییلاقات بکر و زیبا و به عنوان نزدیکترین منطقه ییلاقی به مرکز استان، هر ساله خیل عظیمی از گردشگران نوروزی را به سوی خود جذب می کند.
ییلاقات زیبای اولسبنگاه، نمننمه پشت، سی فی، النزه، خشکه دریا، منطقه باستانی اسب ریسه، آبشار رامینه، غار آویشو، بام سبز و مشهد میرزا (محل شهادت میرزا کوچک) در منطقه ییلاقی آلاله پشته از جمله جاذبه های گردشگری ماسال محسوب می شود.
همچنین بقاع متبرکه آقا مهر علی و آقا رضا علی شالماء، امام زاده شفیع، آقا سید رضای دلیجان و آقا سید ابراهیم قران از جمله زیارتگاه ها و اماکن مذهبی ماسال هستند.
7296/2007/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.