اخبار مرتبط

عبدالله سلمان نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به پیش بینی 308 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برای استان طی سالجاری افزود: از ابتدای امسال تاکنون از میزان تسهیلات در نظر گرفته شده ، حدود 233 میلیارد تومان تسهیلات عشایری و روستایی پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: این میزان پرداخت برای سه هزار و 848 طرح بوده که برای این طرح ها ، پنج هزار و 595 نفر اشتغالزایی پیش بینی شده است.
وی عمده این تسهیلات را در زمینه جهاد کشاورزی، خود اشتغالی، صنایع تبدیلی ، میراث فرهنگی و بخشی از خدمات عنوان کرد.
سلمان نژاد گفت: در حال حاضر دو هزار و 193 طرح دیگر با اعتبار 338 میلیارد تومان نیز در دست بررسی است که برای این طرح ها چهار هزار و 516 نفر اشتغالزایی پیش بینی شده است.
وی بیشترین رسته فعالیت ها را در گیلان 12 رسته شامل شالی کوبی ، زیتون، خدمات فنی و کشاورزی ، خدمات بازرگانی ، تولید و فرآوری چای ، آبزی پروری، گردشگری ، صنایع دستی ، مواد غذایی ، بسته بندی ، طیور، فناوری و اطلاعات عنوان و اضافه کرد: متقاضیان بایستی برای اطمینان از اینکه طرحشان جزو این تسهیلات قرار می گیرد، طرح های خود را با دستگاه های اجرایی مربوطه هماهنگ کنند.
به گفته سلمان نژاد؛ در این طرح ، نخستین گام شناسایی ظرفیت ها و رسته فعالیت ها که بیشترین اشتغال را در یک منطقه به خود اختصاص داده اند، می باشد و سپس بایستی زنجیره ارزش مشخص شود و شکاف ها شناسایی و در مرحله پایانی دولت برای پر کردن شکاف این زنجیره تسهیلات می دهد .
وی یادآور شد: در حال حاضر ، زنجیره اشتغال از تولید تا عرضه کامل نیست و در جاهایی شکاف هایی وجود دارد و این امر موجب می شود که نه تنها اشتغال هایی که ایجاد می شود پایدار نباشد، بلکه بهره وری هم پایین می آید.
مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان تصریح کرد: وزارت تعاون در گذشته برای ایجاد یک شغل تسهیلات می داد اما امروز و در این طرح برای پر کردن شکاف ها ، از بین بردن سرعت گیرها و موانع در مسیر توسعه بمنظور اشتغال پایدار تسهیلات ارائه می دهد.
افزون بر 800 میلیارد تومان در قالب طرح تکاپو به گیلان اختصاص یافته که 308 میلیارد تومان مربوط به اشتغال روستایی و 587 میلیارد و 500 میلیون تومان نیز مربوط به اشتغال فراگیر است.
7296/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.