اخبار مرتبط

گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به ایرنا حاکیست؛ آیت الله رسول فلاحتی روز دوشنبه در دیدار با روسای شورای هیات های مذهبی، اعضای کانون مداحان و مسئولان کانون های فرهنگی تبلیغی استان با اشاره به اینکه شعر و مداحی ریشه در تاریخ اسلام دارد اظهار کرد: مداحان خدمتگزاران آستان معنوی دین هستند.
وی به دو نگاه سلبی و اثباتی در شعر و مداحی اشاره کرد و افزود: نگاه سلبی نسبت به شاعرانی بوده که بی بندوباری را در جامعه ترویج می کنند اما شعری که مایه تکامل جامعه باشد مورد حمایت ائمه(ع) است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه شعر، شاعری و مداحی اهل بیت(ع) یکی از ابزارهای ترویج اسلام است، تصریح کرد: شاعران دل سوخته و ولایتمدار به ترویج سیره اهل بیت(ع) می پردازند.
آیت الله فلاحتی، خواستار کنار گذاشتن افراد ناصالح از شاکله مداحان و هیات های مذهبی شد و بیان کرد: بستر فعالیت باید برای افراد مخلص فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه اندیشه گرایش به اهل بیت(ع) مهم است، خاطرنشان کرد: امروز باید انقلاب را با دست، زبان، قلم و گفتار حمایت کنیم و بستر برای نام نیک از خود به جا گذاشتن فراهم است.
آیت الله فلاحتی به بیشترین استفاده شهدا از انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی رودخانه مواجی است که هر کسی بر خلاف این موج حرکت کند، شکست می خورد.
وی ادامه داد: فعالیت هیات های مذهبی باید طوری باشد که مورد پسند و تایید مراجع تقلید باشد.
امام جمعه رشت به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر انقلابی بودن اشاره کرد و افزود: همیشه در نظام اسلامی باید جوشش مردمی وجود داشته باشد.
آیت الله فلاحتی، خواستار زدودن پیرایه ها از هیات های مذهبی شد و بیان کرد: مراجع تقلید به ویژه امام(ره) و مقام معظم رهبری برای هیات های مذهبی حجت هستند و این امر را باید در هیات ها ترویج کنیم.
وی با بیان اینکه هیات های مذهبی و مداحان باید مردم را در صحنه نگه دارند، تصریح کرد: مداحی باید برای اهل بیت(ع) و شهیدان باشد.
نماینده ولی فقیه در گیلان به بصیرت دهی مردم در مسیر نظام توسط مداحان اشاره کرد و گفت: می طلبد مرکزی برای رصد اشعار مداحان در کانون مداحان گیلان تشکیل شود.
آیت الله فلاحتی با تاکید بر پیوند رابطه مداحان با روحانیت، خاطرنشان کرد: پیشرفت کانون مداحان با پیوند با روحانیونی که دارای درک عمیق از دین هستند، تحقق پیدا می کند.

** ثبت نام 2 هزار و 500 مداح گیلان در سامانه طوبا
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان نیز در دیدار مذکور با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) گفت: سال 1385 شورای هیات های مذهبی طبق دستورالعمل سازمان تبلیغات اسلامی در استان تشکیل شده است.
حجت الاسلام جمال یاری به انسجام بخشی هیات های مذهبی گیلان اشاره کرد و افزود: اعضای شورای هیات های مذهبی در شهرستان ها تعداد پنج نفر و در شهرستان رشت 9 نفر است.
وی با اشاره به فعالیت 56 کانون فرهنگی تبلیغی در گیلان، بیان کرد: موسسه دعبل خزاعی در راستای پیگیری خدمات رفاهی و بیمه مداحان در استان تشکیل شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از ثبت نام تعداد دو هزار و 500 نفر از مداحان استان در سامانه طوبا خبر داد و تصریح کرد: تعداد 950 هیات مذهبی گیلان در سامانه طوبا ثبت شدند.
حجت الاسلام یاری به درایت مقام معظم رهبری مبنی بر انسجام مداحان، هیات های مذهبی و کانون های فرهنگی تبلیغی اشاره کرد و یادآور شد: هدایت و نظارت بر فعالیت کانون های مداحان، هیات های مذهبی و کانون های فرهنگی تبلیغی به عهده سازمان تبلیغات اسلامی است.
7296/2007/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.