اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حسینی روز دوشنبه در نخستین همایش تحول اقتصادی در گردشگری در سالن الغدیر استانداری گیلان در رشت افزود: با توجه به این که 70 درصد یادگیری در محیط کار واقعی رقم می خورد؛ بنابراین بایستی به جای ارتباط با افراد، با واحدها در ارتباط باشیم.
وی با بیان این که در شرایط فعلی کسب و کارها، سازمان های یادگیرنده در بازار باقی می مانند، اظهار داشت: بنابراین آموزش مقوله مهمی است که بایستی همواره مورد توجه قرار گیرد.
حسینی با اشاره به برنامه تدوین سند مهارت گردشگری با همکاران دست اندرکاران این حوزه در بخش های دولتی و خصوصی افزود: برای این کار فرصت 10 روزه ای در نظر گرفته شده که فعالان حوزه گردشگری می توانند با مراجعه به سایت آموزش فنی و حرفه ای گیلان، دیدگاه هایشان را بیان کنند.
وی خاطر نشان کرد: سند مهارتی گیلان در اسرع وقت تدوین و بعد از تصویب در شورای مهارت استان، برنامه های اساسی را در این حوزه خواهیم داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این همایش در سخنانی با بیان اینکه مهمترین اصل در صنعت گردشگری مهمان نوازی است، گفت: در دنیا و کشور گیلانی ها را به مهمان نوازی می شناسند که بایستی از این برند استفاده کنیم.
شهرود امیرانتخابی اظهار داشت: امروز صنعت گردشگری قلب تپنده اقتصادی کشور است و برماست که سهم مان را از گردش مالی این صنعت افزایش دهیم و بهره ببریم.
وی با تاکید بر اینکه آموزش نیروی انسانی متخصص در زمینه های مختلف اقتصاد گردشگری بایستی مورد توجه باشد، خاطر نشان کرد: مباحث آموزشی در بخش های بازیابی، دیپلماسی گردشگری و گردشگری مذهبی بایستی مورد توجه قرار گیرد.
نخستین همایش تحول اقتصادی گردشگری در گیلان با توجه به تاکیدات استاندار در شورای مهارت استان با هدف ایجاد تحول در آموزش های گردشگری در محورهای تحول اقتصادی گردشگری شامل مدیریت منابع انسانی، پیشران صنعت گردشگری، مکانیسم برآورده سازی وعده های برند در بنگاه ‌های گردشگری، الگوهای کلیدی آموزش مهارتی در بهبود بهره‌ وری صنعت گردشگری، مدیریت تضمین کیفیت خدمات در گردشگری، تجربه های موفق بین المللی در خلق مزیت رقابتی مراکز گردشگری با توسعه منابع انسانی برگزار شد.
در زمان حاضر، 21 مرکز دولتی ، 153 کارگاه ثابت در مراکز دولتی، 215 مربی شاغل در بخش دولتی، 628 موسسه کارآموزی آزاد فعال فنی و حرفه ای با دو هزار و 226 مربی شاغل در این موسسه ها در استان فعال است.
7286
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.