اخبار مرتبط

مازیار غلامی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی جریانات جنوبی از اواخر وقت امروز و سپس تقویت تدریجی توده هوای گرم در منطقه است که بر این اساس بتدریج وزش باد گرم (گاهی شدید / خیلی شدید) در نواحی مختلف استان طی سه شنبه و چهارشنبه پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: در این مدت گاهی با فراهم شدن رطوبت نسبی در پاره ای نقاط جلگه ای، پدیده مه دور از انتظار نیست.
غلامی با اشاره به افزایش محسوس دما بین پنج تا 15 درجه سلسیوس، بیشینه سرعت باد را نیز بین 40 تا 90 کیلومتر بر ساعت پیش بینی کرد.
وی از بخش های مختلف کشاورزی نظیر مرغداری ها ، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران و باغداران خواست تمهیدات لازم را به عمل آورند و با اشاره به پیش بینی افزایش دما ، کاهش رطوبت نسبی و احتمال آتش سوزی جنگل ها ، به گردشگران و حاشیه نشینان جنگل ها توصیه کرد از روشن کردن آتش و یا رها کردن آتش در مناطق جنگلی و مستعد آتش سوزی، خودداری کنند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، فرمانداری ها ، شهرداری ها ، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، آتش نشانی و ... نیز خواست تمهیدات لازم را برای جلوگیری از خسارت های احتمالی بیاندیشند.
وی آسمان امروز گیلان را ابری و مه آلود، بارندگی، گاهی وزش باد، ارتفاعات بالادست بارش برف، اواخر وقت کاهش ناپایداری عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، در بعضی نقاط جلگه ای مه، پاره ای نقاط وزش باد گرم بویژه عصر و شب شدید و خیلی شدید پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان طی شبانه روز گذشته را با 20 درجه مربوط به لاهیجان و کمینه دمای فردا را با دو مربوط به جیرنده، ماسوله و دیلمان ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: بیشینه دمای امروز رشت 11 درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان گیلان نیز چهار درجه خواهد بود.
7296/2007/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.