اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه ادیب روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان در رشت افزود: طرح ملی غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال از شنبه گذشته همزمان با سراسر کشور در این استان به اجرا درآمد که در این مدت سه هزار و 569 نفر تحت پوشش قرار گرفتند که دو هزار و 456 نفر در معرض خطر شناسایی شدند.
وی اظهار داشت: طرح ملی غربالگری سلامت ایرانیان با هدف بهبود شاخص های مربوط به سلامت و شناسایی افراد مشکوک به پرفشاری خون، اضافه وزن، چاقی، آموزش شیوه سالم، مدیریت پرفشاری خون و چاقی به اجرا درآمده که علاوه بر شناشایی افراد پرخطر و در معرض خطر آموزش های لازم به افراد سالم مراجعه کننده و در معرض خطر ارایه می شود.
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اجرای این طرح همزمان روز پرستار بیان داشت: افراد بالای 30 سال برای تحت پوشش قرار گرفتن این طرح بایستی با در دست داشتن کارت ملی برای دریافت خدمات رایگان شامل غربالگری فشار خون، تناسب وزن و ... به بیمارستان دولتی و خصوصی استان مراجعه کنند.
طرح ملی غربالگری سلامت ایرانیان بالای 30 سال از شنبه گذشته همزمان با سراسر کشور در استان گیلان به اجرا درآمده و تا بیست و ششم دی ماه جاری ادامه دارد.
بر اساس آخرین آمار، در زمان حاضر شش هزار و 158 کادر پرستاری در بیمارستان های دولتی و خصوصی استان گیلان مشغول به کار هستند.
7286/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.