اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز دوشنبه در جلسه این ستاد در فرمانداری این شهرستان گفت: دستگاه های خدمات رسان با تجهیزات و امکانات کافی در مناطق کوهستانی و سخت گذر حضور داشته باشند و از بروز بحران و خطرات احتمالی جلوگیری کنند.
یونس رنجکش افزود: مدارس و مساجد منطقه حیران و دیگر نقاط کوهستانی برای اسکان اضطراری آماده و مسیر دسترسی به تصفیه خانه آب بهارستان به منظور پایش تاسیسات آب رسانی باز باشد.
وی اضافه کرد: باران و برف موجب ریزش سنگ و گل و لای کوه به محور آستارا-اردبیل می شود و راهداران و پلیس راه با آمادگی کامل، جاده را برای تردد در پایان هفته مهیا کنند.
رنجکش ادامه داد: جمعیت هلال احمر آستارا با بهره گیری از نیروهای امدادی برای کمک به حادثه دیدگان احتمالی و بخشداران و دهیاران با تشکیل جلسه اضطراری ستاد بحران در روستاها از آمادگی کاملی برخوردار هستند.
فرماندار آستارا گفت: بحران و حادثه زمان مشخص ندارد و قصور در خدمات رسانی و رفع مشکلات مردم، از هیچ مدیری پذیرفته نیست.
رمضان دانش سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا نیز در این جلسه با اشاره به بارش باران و برف از اواخر هفته جاری، از آمادگی راهداران برای تامین امنیت و خدمات رسانی به خودروها در محورهای مواصلاتی و تجهیز دو تیم تخصصی راهداری به بیش از 10 دستگاه لودر، گریدر و کامیون خبر داد.
فردین فرتوت نیا رئیس اداره هواشناسی آستارا هم گفت: برای پنجشنبه و جمعه هفته جاری بارش برف در ارتفاعات و گردنه حیران آستارا و بارش باران و آبگرفتگی در مناطق جلگه ای پیش بینی می شود.
وی افزود: دمای فعلی هوا در آستارا 9 درجه سانتیگراد است و وضعیت جوی این شهرستان برای شبانه روز آینده ابری، مه آلود و در برخی از ساعات بارش باران پیش بینی می شود.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با یک هزار و 200میلیمتر بارش در سال، جزو پرباران ترین مناطق ایران است.
7105/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.