اخبار مرتبط

حجت الاسلام ستار علیزاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در بخش های دارو و درمان و کمک به مراکز درمانی از محل موقوفات دارای نیات مرتبط ، شناسایی افراد مستحق و بهره مندی آنها از اجرای نیت، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور برای اجرای امینانه نیات واقفان و نظام مند کردن آن، تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی موقوفه و خیریه از اهداف اجرای این طرح است.
وی ترغیب، تشویق و جذب خیرین برای کمک به بیماران نیازمند و هزینه های درمانی را از دیگر اهداف اجرای طرح مهر تندرستی عنوان و اظهار کرد: آگاه سازی خیران از نیازهای روز جامعه برای ایجاد وقف جدید متناسب با نیازهای روز نیز از رسالت های سازمان اوقاف است که به اجرای این طرح کمک می کند.
وی خاطر نشان کرد: در گیلان 10 موقوفه بانو افسرمژدهی، سید صمد میر فندرسکی ، موقوفه احمدرجبی پور ، احمدآذین ، موقوفه ثلث میرمرادی ، کربلایی اکبر پرنیان، حاجی صالح نویدی، وراث محمدباقر حیدرپور ، بانو شوکت دریابیگی ، حاجیه راضیه وزیری با نیات دارو و درمان وجود دارد.
علیزاده با بیان این که این موقوفات در شهرستان های رشت ، رودسر ، آستانه اشرفیه ، تالش ، صومعه سرا و لاهیجان واقع هستند، اضافه کرد : از محل موقوفات یاد شده از ابتدای سال جاری تاکنون 90 میلیون ریال برای تامین دارو و کمک به تامین هزینه درمان بیماران در شهرهایی که این موقوفات در آنجا واقع شده هزینه شد.
وی بیان داشت: 12 موقوفه بانو اشرف الملوک امینی فخرالدوله ، حاج علی تاجر تهرانی، موسی معتمدشریعت، احمد قوام، موقوفه علی امینی، موقوفه عبدالله آستانه ، ثلث صفر یوسف بیک، مریم وثوق ، ربابه حقیقی ناصری، ربابه امیردخت صفاری، ثلث مرحوم حاجیه راضیه وزیری ، سیده زینب میرجوادی رودسری نیز با نیت کمک به مراکز درمانی در شهرستان های لشت نشاء، صومعه سرا ، لاهیجان ، آستانه اشرفیه ، رشت ، لنگرود ، رودسر به ثبت رسیده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خاطر نشان کرد: از محل این در آمد این موقوفات از ابتدای سال تاکنون 84 میلیون ریال به مراکز درمانی کمک شده ، ضمن این که سه میلیارد ریال دیگر نیز از محل درآمد همین موقوفات به مراکز درمانی شهرهای یاد شده کمک خواهد شد.
علیزاده گفت: درمانگاه ولیعصر (عج) بخش لشت نشاء، بیمارستان 22 آبان لاهیجان، بیمارستان امینی لنگرود، بیمارستان کوثر شهرستان آستانه اشرفیه، درمانگاه پاشاکی شهرستان لاهیجان، آسایشگاه معلولین شهرستان لنگرود و زایشگاه میرجوادی شهرستان رودسر برخی از مراکز درمانی در گیلان هستند که طبق نیات واقفان باید عواید موقوفات در آنها هزینه شود.
بر اساس آخرین آمار استان گیلان دارای افزون بر پنج هزار موقوفه و بیش از 900 بقعه متبرکه است.
7286/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.