اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز شنبه در آئین سالروز میلاد زینب (س) در مسجد عباسیه آستارا افزود: صبر و استقامت این بانوی بزرگ در واقعه کربلا بزرگترین الگو برای پرستاران است و اگر بانوان، سیره عملی و ویژگی های اخلاقی او را الگو قرار دهند، به ارزش‏ های باطنی خود خواهند افزود.
وی بیان کرد: پرستاران با زحمات ارزشمندشان چراغ امید را در دل خانواده‌ها روشن کرده و با تاسی از سیره زینب (س)، روح همدلی را در جامعه زنده می‎کنند.
امام جمعه آستارا اظهار کرد: حضرت زینب (س) در سال پنجم هجری متولد شد و اتفاقاتی نظیر بیماری مادر، ضربت خوردن پدر، مسمومیت برادر و حادثه بزرگ کربلا ایشان را به عنوان الگوی پرستاران معرفی کرد.
وی اظهار کرد: در طول هشت سال جنگ تحمیلی، پرستاران باوجود کمبودها و مشکلات، با حضور خالصانه و آرامش بخش در بالین مجروحان، مشقت های بسیاری را متحمل شدند.
مولودی خوانی از بخش های دیگر این آئین بود.
به همین مناسبت رئیس هیات مدیره نظام پرستاری با تعدادی از مسئولان بیمارستان شهید بهشتی آستارا از نحوه خدمات پرستاران در بیمارستان بازدید کرده و روز پرستار را به آنها تبریک گفتند.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده و 153 پرستار در بیمارستان شهید بهشتی آن فعالیت می کنند.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.