اخبار مرتبط

گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ فاطمه رفیعی در همایش زنان سرپرست خانوار آموزش و پرورش استان با اشاره به جایگاه سازنده زنان در خانواده و جامعه، معلمان را اسوه ایثار خواند و بر ضرورت رسیدگی مسئولان آموزش و پرورش کشور به مسائل رفاهی بانوان به ویژه زنان سرپرست خانوار تاکید کرد.
وی ارتباط موثر در خانواده و تقویت گفتگو در بستر کوچک خانه را نتیجه آموزش های عمومی به ویژه از سوی معلمان خواند و افزود: لازم است تا خانواده محوری و توجه به شاخصه های رفتاری در مدارس تقویت شود.
مدیرکل بانوان و خانواده استانداری گیلان در ادامه با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بالای بانوان در آموزش و پرورش، خواهان ایجاد فرصت های برابر و عادلانه بر اساس شایسته سالاری در احراز پست های مدیریتی در آموزش و پرورش استان شد و از مدیرکل آموزش و پرورش گیلان خواست تا در پست های مدیریتی از بانوان توانمند و متخصص نیز استفاده کنند.
رفیعی در ادامه از مینایی پور مدیرکل بانوان و خانواده آموزش و پرورش کشور خواست تا افزایش رفاه کارکنان آموزش و پرورش به ویژه بانوان سرپرست خانوار ، بانوان ایثارگر ، خانواده شهدا و از همه مهم تر زمان مناسب برای ورزش کارمندان در طول هفته را در کشور پیگیری کند.
وی توضیحاتی در خصوص سیاست های کلی دفتر امور بانوان در سالجاری و سال آینده ارائه داد و افزود: در تدوین سند توسعه ارتقای وضعیت زنان استان گیلان که به تازگی تنظیم شده، اولویت هایی لحاظ شده که از جمله آنها می توان کاهش آسیب های اجتماعی ، بحث بهداشت و سلامت بانوان، سالمندی استان و اشتغال بانوان و جوانان است.
استان گیلان دارای بیش از 370 هزار دانش آموز است.
7296/2007/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.