اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رشت در فرمانداری اظهار داشت : در این راستا نیز کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در فرمانداری شهرستان رشت تشکیل شده که پی گیری ها لازم درباره پرداخت تسهیلات اشتغالزایی را انجام می دهد.
وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی و با بیان این که کسب مهارت در ایجاد فرصت شغلی کمک می کند، افزود : در همین راستا شورای مهارت آموزی در استان گیلان به ریاست استاندار و دستگاه های اجرایی و در شهرستان به ریاست فرماندار و مسولان دستگاه های اجرایی شهرستان تشکیل شده است.
فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: همه با هم به ویژه افرادی که ارتباط مستقیم در این باره دارند، بایستی بکوشند تا بتوانیم با مهارت آموزی بیشتر فرصت خوداشتغالی برای مردم و جوانان جویای کار را فراهم کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش ظرفیت های مهم اقتصادی در استان گیلان و به تبع آن در شهرستان رشت را ظرفیت های کشاورزی، گردشگری و صنعتی عنوان و خاطر نشان کرد: با توجه به همسایگی با کشورهای آسیای میانه و وجود منطقه آزاد در گیلان در عرصه بازرگانی و تجارت خارجی نیز ظرفیت های خوبی داریم.
وی با اشاره به اهمیت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در عرصه جنگ اقتصادی اظهار داشت: سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها منحصر به مسئولان ملی نیست بلکه همه مسئولان در شهرستان ها، بخش ها و روستاها با مشارکت مردم می توانند در تحقق اقتصاد مقاومتی قدم های موثری بردارند.
مومنی زاده با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های بخش کشاورزی ادامه داد: هدف نهایی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی این است که کشور، استان و شهرستان را در قبال نوسانات، مشکلات و فشارهای خارجی مصون کنیم بنابراین از محورهای مهم اقتصادی ما در شهرستان به تبع استان گیلان کشاورزی است که انتظار داریم در حمایت از کشاورزی، توسعه رشته های آن و افزایش سطح تلاش بیشتری شود.
فرماندار شهرستان رشت بیان داشت: اگر بناست که در ارتباط با کشاورزی از ظرفیت های ما با رویکرد اقتصاد مقاومتی بیشتر استفاده کنیم، بحث مدیریت آب بسیار مهم است که بایستی در این حوزه به صورت مضاعف کار شود.
وی با اشاره به ظرفیت گردشگری استان و به تبع آن شهرستان رشت اظهار داشت: از ظرفیت های گردشگری در ایجاد فرصت اشتغال، افزایش درآمد و بهبود معیشت مردم می توان استفاده کرد.
وی در خاتمه سخنانش با تاکید بر این که مسئولان و دست اندرکاران همه دستگاه های اجرایی به عنوان خدمت گزاران مردم بایستی با نوع مدیریت و عملکردشان نسبت به رفع آلام و سختی های آنان بکوشند اضافه کرد: تکریم مردم و خانواده های شهدا و ایثارگران، آسان سازی و گره گشایی از کار مردم بایستی مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی با بیان این که حمایت از سرمایه گذاری و سرمایه گذار از وظایف مهم برای مدیران و مسئولان اجرایی است، تصریح کرد: امکانات و اعتبارات دولت محدود است بایستی از بخش خصوصی بهره بگیریم.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.