اخبار مرتبط

سیروس محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه در راستای ریشه کنی بی سوادی از افراد بی سواد و کم سواد در جامعه هدف (گروه سنی 49 - 10 سال) ثبت نام به عمل می آید، افزود: افرادی که فاقد مدرک تحصیلی یا مدرک کمتر از سوم ابتدایی و تکمیلی را داشته باشند، می توانند در دوره سواد آموزی ثبت نام کرده و در صورت موفقیت در دوره آموزشی 400 ساعته، مدرک معادل سوم ابتدایی را دریافت خواهند کرد.
وی اظهار داشت: در دوره تحکیم سواد، افرادی که دارای مدرک تحصیلی دوره سوادآموزی تکمیلی، سوم و چهارم ابتدایی بوده و تمایل به شرکت در دوره انتقال را ندارد، می توانند ثبت نام کنند.
وی با بیان اینکه تمامی اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها، مناطق و مدارس سطح استان برای ثبت نام متقاضیان آمادگی دارند، خاطر نشان کرد: همراه داشتن اصل، تصویر شناسنامه، کارت ملی و یک قطعه عکس سه در چهار متقاضی در روز ثبت نام الزامی است.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان گیلان بیان داشت: تمامی اقلام آموزشی شامل کتب و لوازم التحریر به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.
بر اساس نقشه باسوادی جمعیت شش سال و بیشتر، گیلان با 3 / 87 دهم درصد (هشتاد و هفت و سه دهم درصد) رتبه چهارم کشوری را دارد، بر اساس سرشماری 95 در سن شش سال به بالا، بندرانزلی با 37 / 92 درصد ، رشت با 31 / 91 و آستارا با 93 / 89 به ترتیب رتبه های اول تا سوم باسوادی گیلان را به خود اختصاص داده اند.
در گروه سنی 10 تا 49سال نیز انزلی با 72 / 98 ، رشت با 25 / 98 و لاهیجان با 88 / 97 به ترتیب در جایگاه اول تا سوم باسوادی قرار دارند.
7286/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.