اخبار مرتبط

گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا حاکیست؛ طرح آموزش مفاهیم زیست محیطی در سطح مدارس دولتی و غیر انتفاعی رضوانشهر با تعامل مسئولان آموزش پرورش شهرستان اجرا شد.
بنا به اظهار رئیس اداره حفاظت محیط زیست رضوانشهر، به منظور هرچه موثر بودن این آموزش ها در تمام مدارس مدیران کلاس های هوشمند خود را در اختیار کارشناسان محیط زیست قرار داده تا امکان پخش تصاویر و فیلم های آموزشی تهیه شده همزمان با ارائه مطالب فراهم شود تا این آموزش ها جاذبه های بصری نیز داشته و هر چه بیشتر اثر گذار باشند .
وی اضافه کرد: در پایان هر کلاس از دانش آموزان درخواست می شود تا دریافت های خود از مطالب ارائه شده را به صورت نقاشی به اداره ارسال کنند تا بدین سبب آنان ترغیب به تفکر و تعقل به آموزش ها شده و برداشت های خود را در قالب یک تصویر ارائه کنند.
شهرستان رضوانشهر با دو بخش مرکزی و پره سر، در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
بر اساس گزارش دیگری از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا، با توجه به هماهنگی های بعمل آمده توسط اداره کل روستایی استانداری گیلان و مدیریت پسماند استانداری، اولین جلسه برنامه آموزشی مدیریت پسماند برای 21 روستای بخش مرکزی شفت و نیز روستای چوبر بخش احمدسرگوراب این شهرستان تشکیل شد.
بنا به اظهار رضا زمانی رئیس اداره محیط زیست شفت، یکی از اولین حلقه ها در مدیریت پسماند کاهش تولید زباله و تفکیک از مبداء است و دهیاران و مردم با توجه به اینکه بزرگترین عامل موفقیت در مدیریت پسماند مشارکت موثر عمومی مردم است، باید برای اجرای صحیح برنامه ها مشارکت کنند.
شهرستان شفت با دو بخش مرکزی و احمدسرگوراب، در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
گزارش دیگری از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به ایرنا نیز حاکیست؛ امیری رئیس اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان اظهار داشت: در راستای تفاهم نامه مشترک با اداره آموزش و پرورش لاهیجان و با همکاری سازمان های مردم نهاد تقویم آموزشی توسط انجمن رفتگران طبیعت طبیعت استان تا پایان سال برای تعدادی از مدارس مقطع ابتدایی لاهیجان تدوین شده که در این زمینه به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی خاک، کارگاه آموزش محیط زیست در دبستان شهید چمران لاهیجان برگزار شد.
وی افزود : در این کارگاه فرآیند شکل گیری خاک ، دلایل فرسایش خاک و انواع آلودگی های خاک همراه با انجام آزمایش فرسایش ، پخش فیلم و توضیحات در خصوص کاهش مصرف پلاستیک ، استفاده از کیسه های پارچه ای و جمع آوری درب بطری های پلاستیکی تشریح و آموزش داده شد.
شهرستان لاهیجان با دو بخش مرکزی و رودبنه، در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.