اخبار مرتبط

گزارش روز جمعه روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری لاهیجان به ایرنا حاکیست؛ مسعود کاظمی با اشاره به مهم بودن موضوع پسماندها اظهار داشت: همه می دانند که پسماند بحث تهدید علیه بهداشت عمومی است و بیشتر احکام، جرایم و اتهام هایی که در این زمینه به شهرداری ها زده می شود باید بررسی شود زیرا شهرداری ها با توجه به منابع مالی محدود خود نمی توانند واحدهای نظیر کمپوست و زباله سوز را در مجموعه خود احداث کنند.
وی خاطرنشان کرد: محل های تمرکز زباله بیش از 30 سال است ایجاد شده و در این مدت هم قانون تغییر نکرده ولی شهرداران در این خصوص محکوم می شوند.
وی اظهار داشت: از مجموعه نمایندگان استان و استانداری می خواهیم که از شهرداری هایی که در زمینه پسماند مورد بازخواست قرار می گیرد، حمایت کنند و علت موضوعاتی نظیر عدم انجام رفت و روب و یا حمل نکردن به موقع زباله ها و یا کم کاری را رسیدگی و بررسی نمایند.
کاظمی همچنین خواستار توجه به بازنشستگی نیروهای شهرداری و وضعیت نیروهای شرکتی آتش نشانی شد و اظهار داشت: بحث بازنشستگی نیروهای انسانی در شهرداری ها و نیروهای شرکتی در آتش نشانی یکی از مواردی است که نیازمند توجه بیشتری است و می خواهم که کمک کنند تا مجوزهای قانونی در این زمینه در اختیار شهرداری ها گذاشته شود.
وی یادآور شد: شهرداران دنبال فربه شدن مجموعه مدیریتی خود نیستند و هر چه مجموعه چالاک تر شود ، موفقیت بیشتری حاصل خواهد شد ولی بعضی مواقع شهرداری ها به جهت نیازمندی به نیروهای متخصص به سوی شرکت های مشاوره و نیروهای شرکتی که توانمندی بیشتری دارند، روی می آورند که می خواهیم حق آنها هم به نحوی ضایع نشود.
شهردار لاهیجان به سهم کم شهرداری ها در کمیته برنامه ریزی شهرستان ها اشاره کرد و خواستار تصویب آیین نامه اجرایی و اختصاص رقمی پایدار با توجه به وسعت و جمعیت هر شهر برای شهرداری ها شد.
کاظمی با اشاره به افزایش دو تا سه برابری هزینه های عمرانی خاطرنشان کرد: درحالی که هزینه عمرانی دو تا سه برابر شده و دفترچه عوارض ما همان نرخ قبلی است، نمی دانیم در این شرایط باید چند درصد افزایش دهیم تا شرمنده مردم نشویم زیرا شهردار به عنوان مدیر شهری ناگزیر به ارائه خدمات به شهروندان است.
وی به قانون برنامه های پنج ساله سوم و چهارم در زمینه مدیریت جامع شهری اشاره کرد و گفت: به خاطر جلوگیری از تداخل و موازی کاری دستگاه ها از مجموعه استانداری درخواست داریم که شورای هماهنگی با ادارات را هر ماه برای رفع مشکلات و موانع شهری در دستور کار قرار دهند.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.