اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا نور الله اکبری عصر چهارشنبه در جلسه هفته پژوهش که در آستانه 16 آذر و هفته پژوهش تشکیل شد اظهار داشت: لاهیجان با توجه به ظرفیت های کشاورزی، خدماتی، صنعتی و مراکز علمی ، دانشگاهی و پژوهشی از زمینه های لازم برای تبدیل شدن به قطب دانش بنیان برخوردار است و باید اقدامات الکترونیکی در این بخش ها انجام شود.
وی یادآور شد: طرح های پژوهشی و کشاورزی باید پیوست اجرایی داشته باشند تا با اجرایی شدن این طرح ها موفقیت بیشتری بدست آید.
اکبری خاطرنشان کرد: استارتاپ ها باید وضعیت خوبی در شهرستان داشته باشند و کارگاه های استارتاپ ها تشکیل شود که فضای مدارس در آموزش و پرورش و دانشگاه ها و هنرستان ها در این زمینه نقش مهمی دارند.
وی خواستار تشکیل نمایشگاه دائمی برای عرضه نوآوری و دستاوردهای جدید و خلاقانه دانشجویان ، دانش آموزان و هنرجویان هنرستان ها در شهرستان لاهیجان شد تا این دستاوردها بطور دائم در این نمایشگاه ها ، نسبت به اقتصادی شدن این دستاوردها اقدام شود .
اکبری تصریح کرد: باید دستاوردهای دانشجویان و دانش آموزان جدی گرفته شود و مراکز علمی و فنی مانند آموزشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی لاهیجان در این زمینه نقش داشته باشند و به کمک افراد خلاق و نوآور بپردازند.
معاون فرماندار لاهیجان با اشاره به اینکه حق مراکز دانشگاهی است که از سطح رفاهی کیفی برخوردار شوند گفت: دانشجویان همواره قشری آرمان خواه هستند و بصورت متعالی می اندیشند و دوست دارند که گام های موثری در پیشرفت کشور بردارند.
اکبری افزود: همیشه در کشور ما دانشگاه مبدا تحولات بوده و اگر خواهان توسعه و پیشرفت کشور هستیم باید به توسعه کمی و کیفی مدارس و دانشگاه ها اهمیت بیشتری داده شود.
در این جلسه نمایندگانی از دانشگاه های آزاد لاهیجان ، آموزشکده فنی و حرفه ای شهید رجایی ، دانشگاه غیر انتفاعی اندیشمندان ، رئیسان اداره های آموزش و پرورش لاهیجان و رودبنه و سایر مراکز علمی و پژوهشی شهرستان شرکت داشتند.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.
6029/2007
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.