اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به ایرنا؛ فرهاد دلق پوش در دیدار با هیئت رئیسه اتاق اصناف مرکز استان با اشاره به جایگاه و ظرفیت قانونی مهم اتاق اصناف، به عنوان یک تشکل مردمی اظهار داشت : اتاق اصناف باید از هرگونه اخلال و بی نظمی در بازار پیشگیری و وضعیت بازار را به خوبی سامان دهد.
وی تصریح کرد: آحاد مردم جامعه از اصناف و بازاریان که از جنس خودشان و برخاسته از اقشار مختلف جامعه هستند، توقع و انتظار همدلی و همراهی ویژه ای دارند.
دلق پوش توجه به حساسیت و ظرافت امور صنفی را ضروری خواند و خطاب به هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز گیلان، تاکید کرد: عملکرد و استراتژی شما به سرعت در جامعه تاثیر می گذارد، بنابراین همواره بایستی خود نظارتی و خود ارزیابی ازعملکرد اتحادیه ها و صنف های مختلف داشته باشید.
وی با تاکید برضرورت افزایش و تشدید نظارت ها در بازار گفت: هر گونه آلایندگی باید از فعالیت اصناف، کسبه و بازاریان پاک شود؛ از اینرو صاحبان صنوف نباید از تشدید نظارت ها و بازرسی ها مکدر و دلگیر شوند.
وی با بیان اینکه هر گاه ضعفی یا خلائی را در حوزه اصناف مشاهده کنم قاطعانه ورود می کنم، ادامه داد: بر اساس ضوابط قانونی همه ما در مقابل مردم مسئولیت داریم و از منظر جایگاه حقوقی نیز موظف به دفاع از حریم قانونی اصناف هستم.
وی با اشاره به لزوم همت مضاعف و قاطعیت در امور بازار، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی اقتصادی ، نیازمند یک اتاق اصناف قدرتمند در گیلان هستیم تا با اقتدار بر وضعیت بازار استان نظارت کند.
متولی بخش صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پایان این نشست با ابراز خرسندی از راهیابی مجدد جلال الدین محمد شکریه در انتخابات جدید اتاق اصناف کشور ادامه داد: افرادی که مسئولیت می پذیرند، وظیفه سنگینی دارند و باید با سایر دستگاه ها تعامل داشته باشند و این تعاملات باید مبتنی بر اصول مدیریتی و چارچوب قانونی باشد.
102 هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.
7296 /603.
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.