اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ناخدا یکم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری صبح دوشنبه در صبحگاه مشترک یگان های نظامی در ناوگان شمال اظهار داشت: هفتم آذر به عنوان روز نیروی دریایی و بر اساس نظر امام راحل(ره)نامگذاری شده و اگر عملکرد ایثارگرانه یگان های دریایی در عملیات مروارید سال 59 نبود جنگ تحمیلی به شیوه دیگری رقم می خورد .
وی با اشاره به تامین امنیت آبهای داخلی و بین المللی توسط یگان های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی از زمان پایان جنگ تحمیلی تا به حال افزود: پس از جنگ تحمیلی نیروی دریایی تاثیر بسزایی در روند تامین امنیت دریاها بر عهده داشته و علاوه بر برقراری روابط سیاسی و فرهنگی و اجتماعی با اعزام ناوگروه های مختلف به سایر کشورها، تا کنون هیچ خللی در اقتصاد دریامحور به وجود نیامد.
ناخدا یکم طاهری تجهیز یگان های شناور کلاس سینا و کلاس سهند و زیر دریایی فاتح در دوران تحریم را نشان از اقتدار صنعتگران و متخصصان نیروی دریایی ارتش عنوان و خاطرنشان کرد: اقتدار دریایی و عظمت توانمندی و قدرت ایران اسلامی تنها با گوش به حرف بودن به ولایت فقیه حاصل می شود .
فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی از دانش متخصصان و نخبگان دانشگاهی و از تجارب علمی و صنایع داخلی بهره می گیرد تاکید کرد: عرصه دریا ، همواره عرصه دانش است و در تمام دنیا نیروی دریایی از دانشی فراتر از دانش روز برخوردار است.
ناخدا یکم طاهری افزود: وجود مجموعه ای از تجهیزات در یک یگان دریایی بر اساس اقتضای کاری آن ها و استفاده از دانش موجود در کشور برای به روز کردن و ساخت و طراحی تجهیزات فراتر از دانش بیگانه از افتخارات نیروی دریایی ارتش است.
وی تاکید کرد: دشمنان به دنبال ترویج ایران هراسی در منطقه هستند تا با طراحی این توطئه شوم دست ما را از دریاها کوتاه کند اما جمهوری اسلامی ایران با حضور مستمر و مقتدرانه در دریا و ایجاد تعاملات بین المللی با سایر کشورها، این حربه دشمن را نابود کرده و اقتدارش را نشان داد.
در این مراسم از خانواده های شهدای نیروی دریایی و کارکنان نمونه ناوگان شمال تجلیل شد و یگان های حاضر درمیدان از مقابل جایگاه رژه رفتند.
ستاد ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش و منطقه چهارم دریایی در بندرانزلی واقع است.
7471 /6030
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.