اخبار مرتبط

گزارش روابط عمومی فرمانداری رودبار به ایرنا حاکیست؛ اسماعیل میرغضنفری در نشست انجمن کتابخانه های این شهرستان اظهار داشت: نگاه کلی و عمومی جامعه نسبت به علم، آگاهی و اندیشه مثبت است ولی سرانه مطالعه پایین است که شاید دغدغه های گوناکون مردم در مسایل مختلف باعث این امر شده است.
وی گفت: اگر می خواهیم در دنیای امروز قدرتمند باشیم باید اندیشه و تفکرات خود را قوی سازیم و بر اساس آموزه های دینی حرکت کنیم و در عصر کنونی که به علم و اندیشه نیاز است، مسلح به آن باشیم.
فرماندار رودبار افزود: مطالعه یک نوع سرمایه گذاری است که ضرر ندارد و منفعت کمک به امر کتابخوانی به عموم مردم جامعه بر می گردد و اگر شهروندان ما آگاه به مسایل مختلف باشند، بخش عمده ای از مشکلات خدمات شهری به حداقل می رسد.
وی به میزان اعتبارات تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی رودبار اشاره کرد و گفت: برغم کمبود اعتبارات، یک میلیارد ریال برای تعمیر و تجهیز کتاخانه های رودبار اختصاص داده ایم و شهرداران هم باید حق و حقوق کتابخانه های عمومی را به موقع پرداخت کنند.
شهرستان رودبار با چهار بخش مرکزی، عمارلو، خورگام و رحمت آباد و بلوکات در 67 کیلومتری جنوب مرکز استان گیلان واقع است.
سرانه فضای مطالعه کتابخانه ای گیلان برای هر یکصد نفر، یک متر و 20 سانتی متر است؛ سرانه فضای مطالعه کتابخانه ای برای هر یکصد نفر در ایران، دو متر مربع و مطابق استاندارد جهانی هشت متر مربع است.
استان گیلان هم اکنون دارای 107 باب کتابخانه عمومی در 16 شهرستان و میزبان بیش از 60 هزار نفر عضو فعال است.
7296/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.