اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا محمود قاسم نزاد روز شنبه در جلسه دستگاه های اجرایی در زمینه بازسازی زیرساخت های فومن، با اشاره به وقوع بارندگی اخیر که مجدداً پس از سیل قبلی رخ داد، بر لزوم آمادگی اداره های عضو کمیته بحران شهرستان در واکنش فوری به مشکلات و بحران ها تأکید کرد.
وی با اشاره به این که فرمانداری به جهت مراجعه مکرر مردم پس از وقوع سیلاب، زیر فشار و مطالبات گسترده عمومی است، خواهان اتخاذ تدابیر لازم در تمام امور توسط اداره ها و تلاش برای کاهش خسارات و همچنین پاسخگویی شایسته به تقاضاهای مردم شد.
قاسم نژاد با قدردانی از بی تفاوت نبودن دستگاه های اجرایی شهرستان افزود: به جای صرفاً برآورد خسارت و انتظار برای دریافت اعتبارات، با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در کنار بخش دولتی، تا حد امکان در حال بازسازی خسارات وارده به زیرساخت ها هستیم.
وی ادامه داد: با اتخاذ تدابیر لازم و تعیین چارچوب کار با هماهنگی دستگاه های نظارتی و قضایی، از نقض حقوق مردم و برداشت غیر قانونی از انفال عمومی جلوگیری شده و انتشار اخبار غلط و مغرضانه نباید باعث ممانعت از انجام وظیفه دستگاه های خدمات رسان اجرایی توسط نهادهای مسئول شود.
حمید رضایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار فومن نیز در این جلسه با تأکید بر لزوم رعایت قانون در امر ساماندهی رودخانه ها و استفاده از مصالح موجود رودخانه ای مطابق مصوبه شورای حفظ بیت المال، بر هماهنگی میان اداره ها در امر بازسازی ها تأکید کرد.
وی هرگونه اقدام اصولی در آینده را مستلزم تامین اعتبار دانست و افزود: اقدامات فعلی در راستای ایمن سازی صورت خواهد پذیرفت.
در ادامه این جلسه بخشدار سردار جنگل، شهردار فومن، رئیس اداره امور آب، منابع طبیعی و آبخیزداری، شهردار ماکلوان، آب و فاضلاب روستایی، مخابرات، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، گاز، راهداری و حمل و نقل جاده ای و برق به ارائه گزارش عملکرد خود از آخرین اقدامات انجام شده در حوزه وظایف تخصصی، مسائل و مشکلات موجود و همچنین برنامه ها برای اقدامات آتی پرداختند.
شهرستان فومن با دو بخش مرکزی و سردارجنگل در 25 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7296/2007/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.