اخبار مرتبط

حمزه عشوری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا از تخریب یک باب کومه نما داخل منطقه سیاه کشیم خبر داد و افزود: در راستای جلوگیری از شکار غیر مجاز در روستای چکوور، با یک باب کومه نما برخورد کردند که بر خلاف قوانین و مقررات شکار و صید احداث شده بود.
وی افزود: تا پایان زمستان گذرانی پرندگان گشت و بازرسی از مناطق حفاظت شده با جدیت ادامه دارد و با توجه به ممنوعیت شکار، شکارچیان قبل از اخذ دستور قضایی و حضور ماموران اجرایی این اداره خود اقدام به جمع آوری کومه نما ها کنند.
عشوری از شهروندان و دوستداران محیط زیست نیز خواست در صورت مشاهده هرگونه صید و شکار غیر مجاز در مناطق استحفاظی شهرستان صومعه سرا مراتب را به این اداره اعلام کنند.

** اجرای طرح پاکسازی زباله در روستای صوفیانده
عشوری ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون در چهار روستای حاشیه تالاب، طرح جمع آوری زباله انجام گرفته و این طرح در مسیر اصلی منتهی به حاشیه تالاب انزلی و پناهگاه حیات وحش سلکه اجرا شده است.
پاسگاه محیط بانی سلکه در پناهگاه حیات وحش سلکه به مساحت 360 هکتار واقع در روستای هنده خاله، پاسگاه محیط بانی اسپند در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و 500 هکتار واقع در روستای اسپند و پاسگاه محیط بانی سیاه درویشان در منطقه حفاظت شده سیاه کشیم به مساحت چهار هزار و 500 هکتار واقع در روستای سیاه درویشان به حفاظت از این مناطق می پردازند.
شهرستان صومعه سرا در غرب استان گیلان، دارای 21 هزار هکتار اراضی ملی و حدود سه هزار هکتار اراضی تالابی است.
7292/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.