اخبار مرتبط

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار ایرنا در هفته هشتم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور ، تیم داماش گیلان برابر کاسپین قزوین به برتری رسید ، چوکا تالش ایرانجوان بوشهر را شکست داد و شهرداری فومن مغلوب پاس همدان شد.
تیم فوتبال داماش یکی از سه نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم کشور ، عصر سه شنبه گذشته در ورزشگاه سردارجنگل رشت در یک هوای بارانی میزبان تیم کاسپین قزوین بود که در نهایت با نتیجه دو بر یک حریفش را مغلوب کرد تا همچنان به روند صدرنشینی خود ادامه دهد.
داماشی ها که به مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی کشور صعود کرده و شگفتی ساز این مسابقات شده اند، در لیگ دسته دوم نیز شرایط مطلوبی دارند و هم اینک در صدر جدول حضور دارند و این تیم برای ادامه روند صدرنشینی خود رو در روی کاسپین قزوین قرار گرفت.
در این مسابقه ، تیم فوتبال داماش گیلان که فقط برای پیروزی و کسب هر سه امتیاز مقابل کاسپین قزوین صف آرایی کرده بود ، برتر از حریفش ظاهر و سرانجام موفق شد با پیروزی در این دیدار، هر سه امتیاز این بازی خانگی را کسب کند.
تیم داماش گیلان برای حفظ صدرنشینی خود در گروه اول رقابت های لیگ دسته دوم ، در این دیدار خانگی فقط نیازمند پیروزی و کسب هر سه امتیاز بازی بود که بازیکنان این تیم در نهایت موفق به این امر شدند تا همچنان تیم داماش یکی از مدعیان جدی صعود به رقابت های لیگ دسته اول کشور باشد.
در نیمه اول مسابقه تیم های داماش و کاسپین قزوین و در همان دقایق اولیه ، تیم داماش می توانست به گل برتری دست یابد اما ضربه پنالتی دقیقه دوم این تیم توسط تیزرو به هدر رفت تا داماش نتواند در نیمه اول به گل برتری دست یابد؛ تیم کاسپین قزوین از این فرصت استفاده کرد و موفق شد در دقیقه 33 دروازه داماش را باز کند تا نیمه اول به سود این تیم خاتمه یابد تا داماشی ها با شکست در این نیمه ، صدر جدول را از دست بدهند.
اما در نیمه دوم تیم داماش برای جبران گل خورده و کسب پیروزی در این دیدار خانگی ، بر بازی تسلط کاملی یافت و در دقیقه 63 میلاد پورصف شکن بازیکن این تیم موفق شد گل تساوی این دیدار را به ثمر برساند و در دقیقه 77 نیز سعید باقرپسند دومین گل تیم داماش را به ثمر رساند.
داماش گیلان با این پیروزی ، 16 امتیازی شد و همچنان در صدر جدول گروه اول رقابت های لیگ دسته دوم قرار گرفت و کاسپین قزوین نیز با کسب پنج امتیاز در رتبه دهم این گروه قرار دارد اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم که به همراه تیم داماش در گروه اول این مسابقات قرار دارد، در هفته هشتم این رقابت ها در بوشهر به مصاف ایرانجوان رفت.
تیم چوکا تالش در این دیدار خارج از خانه دست به کار بزرگی زد و توانست تیم ایرانجوان را در بوشهر با نتیجه یک بر صفر شکست دهد تا این تیم در رده پنجم جدول قرار گیرد و از طرف دیگر مانع صعود تیم ایرانجوان به رده های بالای جدول شود.
تیم چوکا نیز که تاکنون نتایج قابل قبولی در رقابت های لیگ دسته دوم کسب کرده، در این بازی خارج از خانه نیز قدرتمند ظاهر شد و هر سه امتیاز این بازی سخت و حساس را کسب کرد تا با کسب این پیروزی ، با روحیه مناسب تر به سایر بازی های خود در این مسابقات فکر کند.
تا پایان هفته هشتم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور و در گروه اول، تیم داماش گیلان با کسب 16 امتیاز از هفت مسابقه صدرنشین است و تیم چوکا تالش نیز با کسب 13 امتیاز از هشت مسابقه در رده پنجم قرار دارد.
اما تیم فوتبال شهرداری فومن سومین نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم در هفته هشتم این مسابقات در همدان به مصاف تیم پاس این شهر رفت که در نهایت با نتیجه دو بر صفر مغلوب حریف خود شد؛ تیم شهرداری فومن که نتوانسته تاکنون در رقابت های لیگ دسته دوم نتایج خوبی را کسب کند، در این دیدار خارج از خانه نیز ضعیف ظاهر شد و سرانجام با دریافت دو گل نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.
این تیم هم اینک شرایط بسیار بدی در جدول رده بندی دارد و فقط با کسب هشت امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته و اگر شهرداری فومن بخواهد در این لیگ ماندگار شود، باید در سایر دیدارهای خود به خصوص در بازی های خانگی به پیروزی برسد تا بتواند تا میانه های جدول رده بندی صعود کند.
در رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور ، 28 تیم در دو گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می پردازند که در نهایت تیم های اول هر گروه و برنده تیم های دوم به رقابت های لیگ دسته اول کشور صعود می کنند.
استان گیلان سه نماینده در رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم کشور دارد که تیم های فوتبال چوکا تالش و داماش گیلان در گروه اول و تیم شهرداری فومن نیز در گروه دوم این دوره از رقابت ها حضور دارند.
7285 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.