مدیر آستان قدس رضوی در گیلان روز پنجشنبه در تشریح برنامه های ویژه شهادت امام رضا (ع) در مناطق مختلف این استان گفت: مراسم شب شهادت امام رضا در دانشگاه گیلان با حضور گسترده دانشگاهیان برگزار شد.
حجت الاسلام سعید مهدوی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری محافل قرآنی، توزیع ارزاق بین خانواده های نیازمند، اهدای کارت هدیه به بیماران نیازمند، برپایی ایستگاه های صلواتی در شهرهای مختلف استان گیلان و برپایی شب های شعر با موضوع امام رضا (ع) از جمله دیگر برنامه هاست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان نیز با تسلیت فرارسیدن شهادت امام رضا (ع) گفت: مراسم های ویژه شهادت آن امام همام در امام زادگان و بقاع متبرکه استان برگزار می شود.
حجت الاسلام ستار علیزاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سخنرانی و مدیحه سرایی از جمله برنامه های ویژه در سالروز شهادت امام رضا در امام زادگان و بقاع شاخص استان است که با حضور گسترده دوستداران اهل بین عصمت و طهارت برگزار می شود.
طرح سوگواره بصیرت عاشورایی با شعار شهادت افتخار ماست، از اول ماه محرم با برگزاری مراسم های فرهنگی در 510 بقعه متبرکه و امام زادگان استان گیلان در حال اجراست.
جلوگیری از ورود انحرافات و خرافات به مکتب عاشورا، اجرای امینانه نیات واقفان، تبیین جایگاه حکومت اسلامی و نقش ولایت فقیه در جامعه از اهداف اجرای طرح سوگواره بصیرت عاشورایی است.
اجرای برنامه های فرهنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات روضه خوانی، عزاداری و اطعام از جمله برنامه های طرح بصیرت عاشورایی است.
تجمع بزرگ لبیک یا حسین‌ (ع) ، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی‌، مراسم ویژه نوجوانان حسینی با عنوان احلی من العسل، مراسم راهروان زینبی، عزاداری امام سجاد (ع) و همایش نهضت بیداری با خطبه های علوی و منشور عزت از جمله برنامه های این طرح بود.
طرح بصیرت عاشورایی تا پایان امروز (29 صفرالمظفر) ادامه دارد.
بر اساس آخرین آمار، استان گیلان دارای بیش از 900 بقعه و افزون بر سه هزار موقوفه و 20 هزار رقبه است.
7286 / 2007
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.