اخبار مرتبط

حجت الاسلام سید حسین گلمیرزاده عصر چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: راه تقرب به خدا، پیروی از ائمه اطهار (ع) و مسیری است که آنان برای ماه ترسیم کرده اند.
وی با اشاره به سیره حضرت رسول (ص) ادامه داد: سراسر عمر مبارک حضرت ختمی مرتبت برای ما انسان ها چراغ راهی است تا به باریتعالی نزدیک شده و سعادتمند باشیم.
وی امام حسن مجتبی (ع) را الگوی حقیقی تبعیت از سیره نبوی دانست و اضافه کرد: آن امام همام در زندگی خود، بسیار بخشنده بود و لازم است با مطالعه زندگی آن حضرت، برای رضای الهی حرکت کنیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا در بیست و هشتین روز ماه صفر و به مناسبت رحلت جانگداز پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) آوای حزن و اندوه جای جای استان را فرا گرفته و مردم مومن گیلان با برپایی مجالس سوگواری و نوحه سرایی بیرق عزا برافراشته اند.
حرم مطهر خواهر امام در رشت، حرم مطهر سید جلال الدین اشرف (ع) برادر گرامی امام رضا (ع) در آستانه اشرفیه و دیگر امامزادگان و بقاع متبرکه دیشب و امروز شاهد حضور انبوه زائرانی است که به سوگواری می پردازند.
مردم گیلان همچنین با برپایی ایستگاه های صلواتی در نقاط مختلف استان، از سوگواران نبوی پذیرایی می کنند. گزارش های رسیده از خبرنگاران ایرنا در شهرها و بخش های مختلف گیلان حاکی از حضور پرشکوه مردم در آیین های سوگواری رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) است.
بقاع متبرکه همچون امامزاده هاشم در سراوان رشت، امامزاده ابراهیم در شهرستان شفت و سایر اماکن مذهبی در استان مملو از عزادارانی است که خود را به این مکان ها رسانده و در غم و مصیبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) به سوگ نشسته اند.
7296 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.