اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا آرزو عباس زاده غروب سه شنبه در نشست خبری در کتابخانه شهید نشاطی آستارا افزود: هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن از 19 آبان ماه آغاز خواهد شد و برپایی نمایشگاه صحرایی کتاب، طرح مروجان کتاب، عضویت رایگان در کتابخانه ها، کارگاه های قصه، رونمایی از دو مجموعه شعر، تجلیل از کتابخوانان نمونه و زنگ کتاب از برنامه های هفته کتاب در آستاراست.
وی بیان کرد: کتابخانه عمومی آستارا به عنوان نخستین کتابخانه گیلان و جزو اولین کتابخانه های کشور، در یک سال اخیر با اجرای طرح های با کتاب همسفر شو، کوله کتاب و کتابت را بچین، اعضای خود را افزایش داده است.
وی اظهار کرد: تعداد کتاب های کتابخانه های آستارا از 52 هزار و 400 نسخه در سال گذشته به 52 هزار و 661 نسخه در سال جاری افزایش یافته و در این مدت، 24 هزار و 587 نسخه کتاب به اعضا امانت داده شده است.
عباس زاده ادامه داد: امسال دو هزار و شش نفر از آستارا در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کرده بودند و دو نفر در بخش استانی و شش نفر در بخش شهرستانی جشنواره شایسته تقدیر شدند.
او گفت: در یک سال گذشته هشت جلسه انجمن کتابخانه های آستارا تشکیل و با مشارکت مسئولان، دو ایستگاه مطالعه راه اندازی و بخشی از نیم درصد درآمد شهرداری ها به کتابخانه ها پرداخت شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا افزود: در هر مدرسه ابتدایی و دبیرستان، رابط ترویج مطالعه انتخاب و باعث تقویت مشارکت دانش آموزان در کتابخوانی شده و خانواده ها کودکان را از سنین یک تا شش سال به صورت رایگان در کتابخانه ها عضو کنند.
چهار کتابخانه آستارا با یک هزار و 500 متر مربع مساحت و 52 هزار و 661 جلد کتاب با 40 هزار عنوان، دو هزار عضو فعال دارد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.