اخبار مرتبط

کاظم یوسفی عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا این خسارت ها را در بخش امور زیر بنایی ، پل ها ، راهها ، زیرساخت ها ، در بخش معیشتی و آسیب به سکونت گاه ها ، زراعی و زمین های زراعی و محصولات کشاورزی، دام و طیور عنوان کرد.
وی بیشترین خسارت وارد شده را به امور زیر بنایی و زیر ساختی و بویژه پل ها و راه ها ذکر کرد.
بارش های شدید چند روز گذشته در گیلان موجب آبگرفتگی شهرها ، منازل مسکونی واحدهای تجاری و جاری شدن سیلاب شد.
براثر وقوع این سیلاب 57 دستگاه پل و آب رو در استان بین 20 تا 100 درصد تخریب شد، همچنین بسیاری از راههای استان آسیب دید و 33 محور مواصلاتی مسدود شدکه هنوز دو راه فرعی در استان بسته است . همچنین آب شرب چندین هزار خانوار روستایی و گاز افزون بر یکهزار و 400 روستایی نیز به منظور ایمنی و جلوگیری از خطرات احتمالی قطع شد و 200 خانوار روستایی بی برق شدند. اگرچه با اهتمام دستگاههای اجرایی عمده مشکلات در حوزه آب، برق، گاز و راه رفع شده است اما آسیب های وارده به بخش های مختلف هنوز برطرف نشده و نیازمند اعتبار است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز امروز از اختصاص 159 میلیارد تومان اعتبار به سیل زدگان شمال کشور خبر داد و اعلام کرد : براساس مصوبه امروز (چهارشنبه) هیات وزیران 9 میلیارد تومان برای تامین نیازهای فوری سیل زدگان، 50 میلیارد تومان برای امور هزینه ای و یکصد میلیارد تومان برای امور زیربنایی و تملک دارایی مناطق سیل زده در استان های گیلان و مازندران اختصاص یافت.
این اعتبارها برای مرمت زیرساخت ها به ویژه پل ها مصوب شده است.
7296 / 6030
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.