اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، امیرمحمدپور روز یکشنبه در اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت در فرمانداری افزود: امسال وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی می شویم و دشمن طی این 40 سال با هر توان علیه نظام تلاش کرد اما امسال دشمن، چراغ روشن و بوق زنان علیه جمهوری اسلامی اقدام می کند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان امسال را سال تهدیدها و فرصت ها دانست و خاطر نشان کرد: به فرموده رهبری در پیچ تاریخی هستیم بنابراین بر پدافند غیرعامل بیشتر نیازمندیم.
وی با بیان این که دشمن در جنگ تمام عیار اقتصادی و رسانه ای به دنبال ناامیدی و یاس بین مردم است، تصریح کرد: بایستی با انسجام و همدلی دشمن را از اهدافش دور کنیم.
وی در ادامه سخنانش رشت را به لحاظ زیرساختی بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: شریان های اساسی، حیاتی و مهم ما اغلب در این شهرستان است، بنابراین حفاظت از زیرساخت ها و کاهش آسیب پذیری و حفظ جان و مال مردم مهمترین برنامه ها و اهداف در پدافند غیرعامل است.
وی در خاتمه سخنانش با بیان اینکه امروز موضوع های مربوط به تهدیدات زیستی استان به دلیل شرایط خاص منطقه ای حساس است، اضافه کرد: سنبل آبی از رشت به لنگرود رفته و 33 هزار هکتار از اراضی ما را تهدید کرده است.

** دستگاه های فرهنگی برای گفتمان سازی پدافند غیرعامل تلاش کنند
معاون سیاسی - اجتماعی فرماندار رشت نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه دستگاه های فرهنگی برای گفتمان سازی پدافند غیرعامل تلاش کنند، گفت: ضروری ترین کاری که امروز در حوزه پدافند غیرعامل بر عهده داریم، امیدواری و اعتماد مردم به کارآمدی نظام است.
علیرضا انصاری افزود: دستگاه های فرهنگی در شرایط امروز جامعه بایستی در راستای تقویت اعتماد و ایجاد امید تلاش کنند زیرا در سایه اعتماد و امید می توان مشکلات را پشت سرگذاشت.
وی پدافند غیرعامل را یک اصل عقلایی، قرآنی و منطق با آموزه های دینی و سیره ائمه اطهار علیه السلام دانست و اظهار داشت: پدافند مجموعه ای از برنامه و اقدامات برای مصون سازی و آسیب ناپذیری کشور از تهدیدات، آسیب ها و خطرهاست.
پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به جنگ‌افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
شهرستان رشت با شش بخش ، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7286 / 2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.