اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا فرمانده نیروی انتظامی گیلان روز شنبه در آئین معارفه فرمانده نیروی انتظامی آستارا سالن اجتماعات آموزش و پرورش این شهرستان گفت: تعامل با مردم بزرگترین ماموریت پلیس است و در تامین امنیت، دستگاه های مختلف نقش دارند.
سردار محمدرضا اسحاقی افزود: در برنامه ششم توسعه کشور برای تقویت نیروی انسانی حوزه انتظامی برنامه ریزی شده تا کمبودهای موجود در این بخش جبران شود.
وی بیان کرد: امنیت در آستارا به جهت موقعیت مرزی و میزبانی از گردشگران داخلی و خارجی از اهمیت برخوردار است و تامین نیروی انسانی و تقویت نیروی انتظامی این شهرستان، در دستور کار نیروی انتظامی گیلان قرار دارد.
فرماندار شهرستان آستارا نیز در این آئین گفت: در حالی که در منطقه خاورمیانه و کشورهای همسایه، ناامنی های زیادی وجود دارد، نیروی انتظامی ایران، نظم و امنیت بالایی را در کشور فراهم کرده است.
یونس رنجکش افزود: نیروی انتظامی این شهرستان کمبود نیرو دارد و انتظار می رود با عنایت به موقعیت مرزی و گستره ماموریت های ناجا در این شهرستان، نیروی انسانی لازم تامین شود.
وی ادامه داد: خدمت در نیروی انتظامی افتخاری بزرگ و از خودگذشتگی، مهمترین خصیصه کارکنان و خانواده های ناجاست و ده ها شهید ناجا نشانگر اقتدار و صلابت سبزپوشان امنیت آفرین است.
امام جمعه آستارا نیز در این آئین گفت: با وجود حساسیت های شهرستان های مرزی، آستارا در سایه هوشیاری و بیداری زحمتکشان ناجا امنیت کامل را شاهد است اما افزایش پرسنل نیروی انتظامی این شهرستان ضروری است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: اقتدار بدون معنویت برای یک مجموعه نظامی تهدید است و انس با آموزه های دینی در همه ارگان ها از جمله نیروی انتظامی، باعث تقرب به خدا و اخلاص در عمل می شود.
وی بیان کرد: خداوند از لحظه خلقت انسان به فکر امنیت برترین مخلوق خود بوده و فراهم شدن بستر آسایش و امنیت از الزامات غیر قابل انکار زندگانی بشر است.
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین بیان کرد: نیروی انتظامی در مواقع حساس در کنار مردم است و شهروندان با دیدن پلیس، احساس امنیت می کنند.
ولی داداشی افزود: نبود بستر اشتغال از مشکلات شهرستان های مرزی است و باید با عوامل ورود کالای قاچاق انبوه، به نیت مقابله با ضربه خوردن بدنه اقتصاد کشور برخورد شود.
در پایان این آئین از 2 سال تلاش سرهنگ رسول عزیزی فرمانده سابق نیروی انتظامی آستارا تقدیر و سرهنگ نمازی به عنوان فرمانده جدید معرفی شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105 / 7124/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.