اخبار مرتبط

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا همایش شیرخوارگان حسینی با حضور مادران و کودکان در پنج نقطه شهرستان آستارا برگزار شد و شرکت کنندگان، به یاد حضرت علی اصغر (ع) طفل شیرخوار کربلا عزاداری کردند.
مادران شرکت کننده در همایش شیرخوارگان در مساجد آستارا، با فریاد یا صاحب الزمان! فرزندم را نذر یاری قیام تو می کنم و او را برای ظهور، نزد خود برگزین و حفظ کن؛ حال و هوای خاصی به این آئین داده بودند.
امام جمعه آستارا در این آئین در مسجد فاطمه زهرا (س) این شهرستان گفت: پیام اصلی همایش شیرخوارگان حسینی (ع) تربیت اخلاقی فرزندان با هدف زمینه سازی برای ظهور یگانه منجی عالم بشریت است.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: باید مادران برای هدایت فرزندان خود در مسیر دین و اهل بیت (ع) تلاش و با مفسدانی که آینده سازان را از قرآن و عترت جدا می کنند، مقابله کنند.
همایش شیرخوارگان حسینی (ع) علاوه بر مسجد فاطمه زهرا (س) آستارا در مساجد شهر لوندویل و روستاهای بیجاربین، سیرالیوه و کانرود این شهرستان برگزار شد و مداحی، سینه زنی و توزیع نذورات از بخش های دیگر آن بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

** مراسم شیرخوارگان حسینی در املش
حجت الاسلام محمد صفری قاسم آبادی امام جمعه املش در مراسم شیرخوارگان حسینی این شهرستان در مصلای امام خمینی(ره) املش گفت: حضرت علی اصغر کوچکترین یار امام حسین(ع) در کربلا بود و همه دشمنان با دیدن علی اصغر در جنگ، علاوه بر مظلومیت ایشان فهمیدند که امام حسین(ع) و یارانش برحقند.
وی با اشاره به برگزاری این مراسم باشکوه و معنوی در سراسر کشور و حتی برخی کشورهای جهان گفت: باید از این مراسم در جهت تربیت صحیح نسل آینده بهره بگیریم.
شهرستان املش با 2 بخش مرکزی و رانکوه در 70 کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.

** همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در بندرانزلی
همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی به یاد مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) در مصلی بندرانزلی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، صبح جمعه در همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی شهر ساحلی بندرانزلی افزون بر 200 مادر در هم نوایی با خانم رباب مادر حضرت علی اصغر(ع) و رساندن پیام مظلومیت خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به گوش جهانیان، همزمان با سراسر کشور در اولین جمعه ماه محرم در مصلی گردهم آمدند.
در این مراسم معنوی و حزن انگیز مادران با پوشاندن لباس های سبز رنگ و سربندهایی با عنوان یا علی اصغر و یا سیدالشهدا، در میان بغض و گریه نوای لالایی را بر گوش فرزندانشان زمزمه کرده و اشک ماتم در غم از دست دادن طفل شش ماهه ابا عبدالله بر گونه هایشان جاری بود.
بندر انزلی در 40 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7105 / 7124 / 7471/7291/2007
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.