اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، دراین مراسم که روز چهارشنبه برگزار شد، فرمانده انتظامی گنبد در سخنانی با قدردانی از تلاش خبرنگاران در اطلاع رسانی اخبار حوزه انتظامی، گفت: پلیس رویکردی مردمی داشته و خواهان استفاده از ظرفیت های آنان است.
سرهنک محمود علی فر افزود: براین اساس نیروی انتظامی تعامل خوبی با رسانه ها دارد زیرا معتقد است با اطلاع رسانی صحیح و بموقع به مردم می توان از وقوع برخی جرایم پیشگیری کرد.
وی ادامه داد: در راستای این رویکرد، شورای معتمدین پلیس در محلات تشکیل و دیدارهای مردمی در مساجد به صورت هفتگی برگزار می شود.
سرهنگ علی فر اضافه کرد: نیروی انتظامی ضابط دستگاه قضایی است اما برخی مردم از این نیرو توقع مجازات و رها نکردن مجرمان را دارند درحالی که صدور حکم و میزان آن برای یک مجرم وظیفه دستگاه قضایی است.
فرمانده انتظامی گنبدکاووس با ابراز گله مندی از فعالیت برخی کانال های خبری در فضای مجازی که بدون هماهنگی با انتظامی اقدام به انتشار اخبار می کنند، گفت: متاسفانه در بیشتر مواقع این افراد اخبار کذب منتشر می کنند که با آنان برخورد می شود.
وی افزود: نیروی انتظامی در دادن اخبار منعی ندارد اما بعضا دادن اخبار درساعت اولیه وقوع جرم، سبب ایجاد اختلال در کشف جرم می شود و خبرنگاران بایستی به این نکته توجه نمایند.
سرهنگ علی فر اضافه کرد: امروز در فضای مجازی همچون فضای واقعی برخی جرم ها اتفاق می افتد که خانواده ها بویژه نسل جوان و نوجوان باید مراقب باشند.
وی، دسترسی غیرمجاز به داده ها و اخاذی از افراد، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، کلاهبرداری اینترنتی، هتک حیثیت، نشر اکاذیب، ایجاد مزاحمت و تشویش اذهان عمومی را از مهمترین جرائم فضای مجازی دانست و از شهروندان خواست درصورت وقوع چنین جرائمی بلافاصله مراتب را به انتظامی گزارش نمایند.
به گزارش ایرنا، در این آیین از خبرنگاران فعال در حوزه انتظامی گنبدکاووس با اهدای لوح سپاس و هدایای به رسم یادبود تقدیر شد.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
1860/3039/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.