اخبار مرتبط

حجت الاسلام سید احمد ابطحی روز چهارشنبه همزمان با سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی با حضور در ایرنا مرکز استان گلستان یاد شهیدان دوران دفاع مقدس، رسانه ها، مدافع حرم و فاجعه منا را گرامی داشت و این روز را به فعالان عرصه اطلاع رسانی تبریک گفت.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: اگر می خواهیم جامعه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از حالت تک بعدی خارج شود باید ایثار اجتماعی جدی گرفته شود.
حجت الاسلام ابطحی، ترویج فرهنگ ایثار را به مثابه نیاز به اکسیژن دانست و گفت: اگر این موضوع در جامعه فرهنگ سازی، نهادینه و عملیاتی شود، به رفع مشکلات در حوزه های مختلف اجتماعی نیز کمک خواهد کرد.
به گفته وی، شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور به ریاست رییس جمهوری برگزار و 18 دستگاه عضو آن هستند، در گذشته این مجموعه زیرنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعال بود.
وی در خصوص استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیز اظهار داشت: برای استفاده بهتر از این ظرفیت برنامه ریزی و هماهنگی لازم با دستگاه ها و تشکل های مرتبط انجام شده است، ولی باید پُررنگ تر ظاهر شویم.
به گفته حجت الاسلام ابطحی، برگزاری مسابقات فیلم 100 ثانیه جلوه های ایثار و از خودگذشتگی یکی از برنامه ها در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و بین نسل جوان است.
وی همچنین بر سرمایه گذاری بیش از گذشته در حوزه فرهنگ سازی ایثار و شهادت و توجه به کل جمعیت کشور با هر سلیقه و گرایش تاکید کرد.
6204/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.