اخبار مرتبط

ابوطالب قزلسفلو بعداز ظهر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آتش سوزی در جنگل های منطقه حسینا شهرستان مینودشت که شامگاه روز گذشته (پنجشنبه) شروع شده با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردمی مهار شده و تلاش ها برای اطفای کامل آن ادامه دارد.
وی مساحت آتش سوزی جنگل های منطقه حسینا را حدود 40 هکتار اعلام کرد و گفت: پوشش گیاهی این منطقه عمدتا از انواع سیاه تلو، سوزنی برگ و پهن برگ است.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: منطقه جنگلی آتش گرفته منطقه ای مرتفع و صخره ای است و در جریان تلاش برای اطفای حریق، یک قرق بان و معاون اداره منابع طبیعی مینودشت بر اثر اصابت سنگ از ناحیه سر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند که قرق بان مصدوم به دلیل شدت جراحات در بخش مراقبت های ویژه بستری شده است.
قزل سفلو با بیان اینکه به غیر از منطقه حسینا، چند نقطه جنگلی دیگر در شهرستان مینودشت نیز دچار حریق شده است، افزود: این آتش سوزی ها با حضور بموقع نیروهای منابع طبیعی و مردمی مهار و خاموش شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون نیروهای منابع طبیعی و مردمی و عوامل دهیاری، شوراهای روستایی و فرمانداری شهرستان در منطقه جنگلی حسینا حضور دارند، گفت: با مهار آتش سوزی این منطقه، تلاش ها بر خاموش کردن کامل آن متمرکز شده است.
آتش سوزی در جنگل های منطقه شرق گلستان در فصل تابستان به دلیل گرما و خشکی بیش از حد هوا و عمدتا به دلیل بی احتیاطی و بی مبالاتی عوامل انسانی رخ می دهد و در کمتر از دو هفته گذشته علاوه بر جنگل های مینودشت، چند مورد آتش سوزی در مناطق مرتعی و جنگلی پارک ملی گلستان و نیز جنگل های شهرستان های کلاله و مراوه تپه نیز روی داده است.
7481/1860 /3039
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.