اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورمحمد تربتی نژاد روز پنجشنبه در مراسم آغازین دومین کنفرانس ملی ربات های پروازی در گرگان اظهار داشت: توسعه همایش های عملی و تحقیقاتی با نظارت اساتید و دانشمندان رشته های گوناگون می تواند نارسایی های علمی را کاهش دهد.
وی به برگزاری کنفرانس علمی ربات ها در گرگان اشاره کرد و افزود: گلستان در سال های اخیر حرکت خوبی را برای ارتقای سطح عملی مراکز دانشگاهی برداشته که امیدواریم نتیجه این کوشش ها ، پیدا کردن جایگاهی مناسب در کشور و رسیدن به پیشرفت های هر چه بیشتر باشد.
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای؛ پرداختن به موضوع ربات و پهپادها (پرنده هدایت پذیر از دور) را یکی از نیازهای جدی جوامع بشری برای دهه های آینده دانست و گفت: پیش بینی دانشمندان نشان می دهد که رشد نفوذ ربات ها و پهپادها در زندگی انسان ممکن است به افزایش هرچه بیشتر بیکاری در دنیا منجر شود.
تربتی نژاد ادامه داد: ایران دارای پتانسیل های فراوان برای تولید انواع ربات و پهپاد است که حمایت از تلاشگران و تولید کنندگان آن می تواند به نقش آفرینی بیشتر ایران درعرصه های جهانی این حوزه منجر شود.
به گزارش ایرنا رییس کنفرانس ملی مهندسی و فناوری ربات های پروازی هم گفت: این کنفرانس در پایگاه استناد علوم جهان اسلام به ثبت رسیده و مقالات پذیرفته شده در آن با عنوان مقالات علمی و مورد تایید این پایگاه علمی منتشر خواهد شد.
علی رفیقی اظهار داشت: این کنفرانس در بخش های فناوری اطلاعات، انرژی های نو، نرم افزار، الکترونیک، مخابرات، کنترل، قدرت، رایانه (کامپیوتر)، هوش مصنوعی، مکانیک، مکاترونیک و هوا و فضا برگزار شد و محققان و پژوهشگران مقالات علمی خود را به دبیرخانه ارسال کردند.
وی بیان کرد: مقالات ارسال شده به این کنفرانس توسط 23 داور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شاهرود، سمنان، گیلان، شهید بهشتی، علم و صنعت، امیرکبیر، سهند تبریز و نوشیروانی بابل و 8 داور از دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان و دانشگاه گلستان مورد قضاوت و بررسی قرار گرفت.
رییس موسسه آموزش عالی میرداماد گلستان همچنین گفت: همچنین در حاشیه این کنفرانس، چند کارگاه علمی و تخصصی با موضوع ربات و پهپاد با حضور اساتید برجسته برگزار خواهد شد.
دوره اول این کنفرانس سال 95 و با پذیرش 120 مقاله از محققان استانهای کشور در گرگان برگزار شده بود.
3091/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.