اخبار مرتبط

محسن محسنی روز پنجشنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: تاکنون ساخت 75 واحد پایان یافته و به این خانواده ها واگذار شده است.
وی با بیان اینکه شناسایی و معرفی خانواده های واجد شرایط برای استفاده از تسهیلات مسکن توسط بهزیستی استان انجام می شود، افزود: تاکنون 151 خانواده دارای دو معلول برای بهره مندی از این تسهیلات به بنیاد مسکن معرفی شده اند.
به گفته وی؛ طرح تامین مسکن برای خانواده های دارای دو معلول به بالا طی سال های 96 – 95 در استان با اختصاص 129 سهمیه آغاز و تمامی آن جذب شده است.
وی همچنین از اختصاص 67 سهمیه برای ساخت مسکن ویژه خانواده های دو معلول در استان طی سال جاری خبر داد.
به گزارش ایرنا زیربنای مسکن خانواده های دو معلول بین 80 تا 70 متر مربع و تامین اعتبار آن از طریق پرداخت 180 تا 200 میلیون ریال وام مسکن روستایی و 180 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض پرداختی از سوی بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن و بهزیستی است.
محسنی همچنین اضافه کرد: پرداخت وام بلاعوض، واگذاری زمین رایگان در صورت امکان، تهیه نقشه ساختمان، انشعاب های آب، برق و گاز رایگان و صدور پروانه بدون عوارض از جمله خدمات دیگر بنیاد مسکن در این بخش است.
محمد تقی زمانی نژاد مدیرکل بنیاد مسکن گلستان نیز گفت: این اداره کل در طرح تامین مسکن خانوارهای دارای حداقل دو معلول؛ رتبه دوم کشوری را کسب کرد.
طبق گزارش مسوولان بهزیستی گلستان، 219 خانواده دارای حداقل دو معلول در استان فاقد مسکن بوده که 124 خانواده در مناطق روستایی زندگی می کنند.
6204/1648
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.