اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرعامل بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان در مراسم کلنگ زنی این طرح عمرانی گفت که این نهاد از محل درآمدهای خود بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان مرزی مراوه تپه را طی سه سال خواهد ساخت.
موسی برزگری در این مراسم که حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهوری و استاندار گلستان نیز حضور داشتند، افزود: علاوه بر این ساخت چند بیمارستان دیگر از جمله در شهرهای اهواز و آبادان توسط بنیاد علوی در دست احداث است.
وی با اشاره به تکمیل بیمارستان های گنبدکاووس، علی آباد کتول و آق قلا در استان گلستان طی سال های گذشته توسط بنیاد مستضعفان، اظهار داشت: طی سه سال گذشته و بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب کارهای بزرگی در گلستان انجام شد که کمترین آن واگذاری 2800 قطعه اسناد املاک مسکونی و کشاورزی به ارزش 820 میلیارد ریال در شهرستان محروم مراوه تپه بود.
وی اظهار کرد: ساخت پل ورودی شهر مراوه تپه و ارتقای سلامت مادران باردار این شهرستان در قالب توزیع ماهانه سبد غذایی به ارزش 12 میلیارد ریال از جمله دیگر اقدامات بنیاد مستضعفان در این منطقه محروم و مرزی است.
مدیر عامل بنیاد علوی همچنین از در دست احداث بودن 40 باب 'درمان بستر' برای مناطق محروم کشور در راستای تفاهم نامه با وزارت بهداشت ظرف یکسال آینده خبر داد و گفت: توزیع یک میلیون و 500 هزار سبد غذایی ویژه مادران باردار در مناطق محروم کشور تا پایان سال جاری از جمله اقدامات در دست انجام است.
وی به اختصاص 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در استان گلستان توسط بنیاد علوی اشاره کرد و افزود: این تسهیلات با کارمزد هشت درصدی به کارآفرینان تا سقف هر نفر 20 میلیارد ریال پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا، برای بیمارستان 64 تختخوابی مراوه تپه که قرار است در زمینی به مساحت سه هکتار با زیربنای تقریبی 6 هزار مترمربع ساخته شود، 280 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
شهرستان مرزی مراوه تپه با افزون بر 60 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
/3039/2729
*خبرنگار : علی لکزانوری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.