اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهردار گنبدکاووس در مراسم آغاز عملیات اجرایی این طرح که عصر دوشنبه درمحل کشتارگاه شهرداری این شهر برگزار شد، اظهار داشت: این کشتارگاه با هزینه افزون بر 70 میلیارد ریال احداث می شود.
منصور طعنه گنبدی با بیان اینکه این واحد صنعتی در زمینی به مساحت 25 هزار مترمربع متعلق به شهرداری و با زیر بنای 8238 مترمربع در مدت یک سال احداث می شود.
وی میزان اشتغالزایی این واحد را 100 نفر به صورت مستقیم اعلام کرد و افزود: ظرفیت این کشتارگاه کشتار روزانه یک هزار راس دام سبک و 100 راس دام سنگین است که شرق استان گلستان را پوشش می دهد.
وی تصریح کرد: در هفته دولت امسال پنج طرح عمرانی و خدماتی شهرداری گنبدکاووس شامل پارکینگ طبقاتی، دوربین های کنترل ترافیک، دیواره سیل بند در رودخانه گرگانرود، پارک محله ای و راه اندازی کارخانه آسفالت جمعا با هزینه 55 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایرنا، استاندار گلستان نیز در این مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، احداث کشتارگاه صنعتی را از نیازهای شرق استان دانست و گفت: این واحد صنعتی نقش مهمی درتامین و ارتقای امنیت غذایی دارد.
حسن صادقلو همچنین بر ایجاد ارزش افزوده از بخش های مختلف دام های ذبح شده و بسته بندی فرآورده های دامی تاکید کرد و افزود: این اقدامات علاوه بر افزایش درآمد، در ایجاد شغل های بیشتر کمک می کند.
وی توجه به حفظ محیط زیست را از دیگر الزامات احداث این واحد صنعتی دانست و از شهردار و اعضای شورای شهر گنبدکاووس خواست تا علاوه بر توسعه متوازن عمران شهری فارغ از مسائل قومی و محله ای، به مساله زیباسازی شهری نیز توجه ویژه ای داشته باشند.
شهر گنبدکاووس با افزون بر 150 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
3039/1860
خبرنگار: علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.