اخبار مرتبط

محمود سقلی ظهر دوشنبه به ایرنا اعلام کرد که امسال در 32 مزرعه به مساحت کل 650 هکتار و سطح مفید حدود 507 هکتار ذخیره سازی بچه میگو انجام شده است.
وی اظهار کرد: حدود 122 میلیون بچه میگو گونه وانامی در مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان ذخیره سازی شده است.
معاون شیلات گلستان در خصوص کیفیت میگوی این منطقه نیز گفت که میگوی تولیدی در گلستان به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب، وجود آب با کیفیت که مستقیم از دریا به مجتمع کانال کشی شده و ضریب تبدیل غذایی مناسب در کشور منحصربفرد است و به همین دلیل و با توجه به تقاضای بازارهای جهانی پیش بینی می شود امسال نیز درصد زیادی از این محصولات صادر و ارزآوری برای کشور به همراه داشته باشد.
مهندس سقلی تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال تولید 3 تن میگو در هکتار و در کل حدود 1500 تن با میانگین وزنی 16 گرم را شاهد باشیم که نسبت به سال گذشته افزایش خواهد داشت..
معاون آبزی پروری شیلات گلستان با اشاره به میزان اشتغال زایی در مجتمع پرورش میگو گمیشان گفت: هم اینک 760 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم در مجتمع پرورش میگو گمیشان مشغول به کار هستند که با برنامه ریزی انجام شده و بهره برداری از لاین های 3 و 4 این مجتمع، میزان تولید و اشتغال آن به بیش از 17 تن و حدود 3400 نفر افزایش خواهد یافت.
ذخیره سازی بچه میگو در مجتمع پرورش میگو گمیشان از 21 اردیبهشت ماه امسال آغاز و 16 تیربه پایان رسید.
به گزارش ایرنا سایت پرورش میگو گمیشان واقع در شمال غرب گلستان، تنها مجتمع تولید میگو در شمال کشور است که تولید انبوه گونه وانامی را انجام می دهد.
در سال 95 حدود 1120 تن میگو از 25 مزرعه پرورشی در شهرستان گمیشان برداشت شد که نسبت به راندمان تولید سال قبل از آن افزایش 57 درصدی داشت.
80 درصد میگوی تولید شده در گلستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای شرقی و اروپا از جمله امارات، چین، ویتنام و اسپانیا صادر می شود و 20 درصد باقیمانده به مصرف داخلی در کشور و استان می رسد.
در حوزه عمل آوری و بسته بندی میگوی گلستان 5 مرکز فعال بوده و یک مرکز نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
1648
تنظیم وانتشار: پری سالارنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.