اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر روز دوشنبه در همایش متمرکز زائران حج تمتع استان گلستان در مصلی گرگان افزود: متاسفانه عده ای در داخل و خارج از کشور به جوسازی‌ برای عدم صدور ویزای هیات 10 نفره کنسولی ایران پرداخته اند و در واقع این افراد به دنبال بازی ‌کردن با احساسات مردم هستند.
وی با بیان اینکه حج یک مسئول دارد، تاکید کرد که شورای عالی امنیت نیز برای حج امسال تصمیم خود را گرفته است.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین از اعزام نخستین گروه از زائران حج تمتع امسال در 9 مرداد ماه به سرزمین وحی خبر داد و گفت: با وجود برخی فضاسازی ‌ها برای منصرف کردن مردم از سفر حج، خوشبختانه کاروان ‌ها به موقع پر شد و 86 هزار و 500 نفر برای اعزام تاکنون ثبت‌ نام کرده‌ اند و تعداد زیادی هم به صورت رزرو هستند.
حجت الاسلام قاضی عسگر افزود: با توجه به اقدامات چند ماه گذشته، هم ‌اکنون مقدمات کار اعزام فراهم بوده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.
مدیر سازمان حج و زیارت گلستان نیز گفت: امسال 6 هزار و 645 نفر گلستانی در قالب 49 کاروان به حج تمتع اعزام می‌ شوند و نزدیک به 250 نفر عوامل اجرایی، حجاج استان را همراهی می کنند.
رضا درگاهی با بیان اینکه گلستان پس از تهران و خراسان رضوی سومین استان از نظر تعداد حجاج می باشد، افزود: تعداد حجاج امسال گلستان نسبت به سال 94 رشد چهار برابری دارد.
به گفته وی؛ در حج تمتع سال جاری 23 پزشک با همکاری جمعیت هلال احمر گلستان به همراه حجاج به کشور عربستان اعزام خواهند شد.
مدیر حج و زیارت گلستان یادآور شد: همه کاروان‌‌ های استان امسال مدینه بعد هستند و اعزام حجاج گلستان از 23 مرداد ماه آغاز خواهد شد.
مدیر کل شرکت فرودگاه ‌های استان گلستان نیز گفت: در مجموع عملیات پروازی حجاج به صورت رفت و برگشت؛ 54 پرواز از فرودگاه بین المللی گرگان انجام خواهد شد.
رامین آذری افزود: در حج امسال تعداد پروازها از فرودگاه گرگان رشد 285 درصدی دارد و با توجه به محدودیت‌ های فضای ترمینالی، از حضور بدرقه ‌کنندگان در فرودگاه جلوگیری خواهد شد.
در گلستان 36 دفتر زیارتی وجود دارد که 2 هزار و 600 نفر در این دفاتر فعالیت می‌ کنند.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.