اخبار مرتبط

براساس اعلام روز دوشنبه این اداره کل به ایرنا، خسرو فرامرزی در حاشیه نشست بررسی چگونگی اجرای این طرح بویژه در بخش طیور تولیدی استان ،اظهار داشت: طرح اتصال سامانه های الکترونیکی دو سازمان دامپزشکی و راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به منظور کنترل بهداشتی دقیق و جلوگیری ازحمل بدون بارنامه و کاهش قاچاق فرآورده های دامی اجرایی شد.
به گفته وی؛ این طرح در چهار گروه و با چهار مرحله شامل دام زنده، فرآورده های خام دامی، خوراک دام و طیور به اجرا درآمده است.
وی افزود که دریافت معرفی نامه الکترونیکی(حواله)، دریافت گواهی بهداشتی حمل و دریافت بارنامه، سه فرآیندی است که در این طرح اجرا می شود.
فرامرزی اضافه کرد: اجازه صدور گواهی بهداشتی برای ناوگان باری زمانی امکان پذیر است که معرفی نامه الکترونیکی دریافت شده باشد به طوری که با استعلام در سامانه قرنطینه، اطلاعات آن نمایش داده و صحت آن تائید شود.
وی گفت: پس از دریافت گواهی بهداشتی حمل، ناوگان باید برای دریافت بارنامه از شرکت حمل و نقل اقدام کند و دریافت نکردن بارنامه موجب جلوگیری از بارگیری آن در نوبت های بعدی خواهد شد.
وی ادامه داد: با شروع این طرح مشکلاتی برای دریافت کد دامپزشکی از طریق شرکت ها و ادارات دامپزشکی بوجود آمد که در نشست هایی با مسئولان دامپزشکی، صنوف و مدیران شرکت های حمل و نقل کالای استان برطرف شد.
طبق گزارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، در سه ماهه نخست امسال حدود 550 هزارتن کالا با بکار گیری هفت هزار و500 دستگاه کامیون وکامیونت و انجام 54 هزار و 829 سرویس درون و برون استانی به سایر نقاط کشور جا به جا شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ تعداد سرویس 12 درصد و از لحاظ وزن 3 درصد افزایش داشته است.
6204/1648
تنظیم:علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.