اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز دوشنبه درجلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان از طرح تبدیل به احسن کردن برخی املاک آموزش و پرورش و مدارس این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: این طرح نیز با هدف بهبود وضعیت فضاهای آموزشی انجام می شود.
وی افزود: در اجرای این طرح هفت قطعه زمین با کاربری آموزشی که شرایط استاندارد برای احداث مدرسه را ندارند، از طریق مزایده به فروش رسیده و درآمد حاصل از آن صرف بهبود وضعیت دیگر مدارس می شود.
وی افزود: علاوه بر فروش زمین های مازاد، بخشی از زمین هشت باب مدرسه یا ساختمان متعلق به آموزش و پرورش درمناطق شهری گنبدکاووس نیز تبدیل به فضای تجاری می شود.
کریمی اضافه کرد: انجام این طرح با رعایت قوانین و مقررات و بدون آسیب رسیدن به فضا و سرانه استاندارد آموزشی و پس از تصویب نهایی درشورای آموزش و پرورش استان عملیاتی می شود.
وی از احداث یک مجتمع آموزشی توسط یکی از خیران گنبدی در این شهر خبر داد و افزود: این مجتمع آموزشی که مقاطع مختلف تحصیلی را پوشش می دهد در زمینی به مساحت دو هکتار احداث می شود.
فرماندار ویژه گنبدکاووس با قدردانی از تلاش یک سال تحصیلی دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت این شهرستان، گفت: ارتقای کیفیت آموزشی و نیز میانگین معدل نمرات دانش آموزان در کنار کسب رتبه های برتر کشوری و استانی درمسابقات فرهنگی و ورزشی قابل تقدیر است.
به گزارش ایرنا، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های آموزشی و پرورشی سال گذشته تحصیلی، گفت: این شهرستان در میانگین معدل نمرات پایه سوم مقطع متوسطه دوم، رتبه دوم استان را کسب کرد.
فرج الله رزاقی افزود: میانگین معدل نمرات پایه سوم متوسطه دوم این شهرستان درسال تحصیلی جاری 13،68 درصد بود که از این حیث گنبدکاووس دربین 694 شهرستان کشور رتبه 104 را کسب نموده است.
وی اضافه کرد: کسب این رتبه کشوری درحالی است که سال قبل رتبه گنبدکاووس 197 بود و اگر مدارس غیردولتی این شهرستان نیز بیشتر تلاش می کردند، این رتبه بازهم ارتقا می یافت.
رزاقی کسب رتبه های برتر کشوری و استانی توسط دانش آموزان و فرهنگیان گنبدی در مسابقات پرورشی، فرهنگی، ورزشی و الگوهای برتر تدریس را از دیگر موفقیت های آموزش و پرورش درسال تحصیلی جاری دانست و گفت: این شهرستان شهریور امسال میزبان برگزاری جشنواره مشاوران از 6 استان کشور است.
وی درخصوص آخرین آمار ثبت نام دانش آموزان در سامانه وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود برخی اشکالات در این سامانه، تاکنون مشخصات 19 هزار و 273 دانش آموز توسط مدارس، در این سامانه ثبت شده است.
به گزارش ایرنا، دراین جلسه معاونین آموزش متوسطه، پرورشی و تربیت بدنی و پشتیبانی و توسعه مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز گزارشی از فعالیت های یک سال تحصیلی ارائه دادند.
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان 350 هزار نفری گنبدکاووس درشرق گلستان 66 هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی دارد.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیری

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.