اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا چندی پیش خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اقدام به انتشار خبری به نقل از پورتال موسسه اعتباری کاسپین با تیتر 'پرداخت مطالبات مردم از موسسه اعتباری امید جلین گرگان مشروط شد' ؛ کرد.
در پی انتشار این خبر تعاونی اعتبار امید جلین گرگان اقدام به طرح شکایت در دستگاه قضایی علیه رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان کرد.
این شکایت در حالی صورت گرفت که خبرگزاری جمهوری اسلامی عین جوابیه تعاونی اعتبار امید جلین گرگان به خبر اولیه را در خروجی خود با تیتر 'موسسه اعتباری امید جلین رضایت مشتریان را جلب می کند' ؛ بلافاصله منتشر کرده بود.
در بخشی از شکایت تعاونی اعتبار امید جلین گرگان ادعا شده بود که انتشار خبر مشروط شدن پرداخت مطالبات مردم از سوی این تعاونی باعث نگرانی عمومی و خروج سپرده های مشتریان به میزان روزانه 3 میلیارد تومان شده است.
در نهایت شکایت تعاونی اعتباری امید جلین گرگان در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان رد شد و پس از اعتراض شاکی دوباره در دادگاه کیفری گلستان نیز با استناد به موضوعات مختلف از جمله اینکه انتشار خبر مذکور بدون قصد سوء نیت انجام شده است؛ قرار دادسرا تایید و شکایت تعاونی اعتبار امید جلین گرگان مردود شناخته شد.
به گزارش ایرنا موسسه اعتباری کاسپین پیش از این در اطلاعیه ای هر گونه پرداخت به سپرده گذاران تعاونی های منحل شده امید جلین گرگان، فرشتگان، الزهرا مشهد، حسنات اصفهان، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، بدرتوس مشهد، پیوند و عام کشاورزان مازندران را به انتقال دارایی آنها منوط کرده بود.
همچنین مطابق اعلام بانک مرکزی و بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار موسسه اعتباری کاسپین با انحلال برخی تعاونی های اعتبار تشکیل شد.

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.