اخبار مرتبط

براساس اعلام دادگستری به ایرنا، هادی هاشمیان صبح سه شنبه با تاکید بر اینکه شایعه دستگیری معترضان به رئیس جمهور و انتشار آن در فضای مجازی دروغ بوده و حتی یک کارگر دستگیر نشده است، اظهار داشت: گردانندگان کانال های خبری که اخبار نادرست منتشر می کنند، منتظر برخورد قانونی دستگاه قضایی استان باشند.
به گزارش ایرنا در جریان سرکشی روز یکشنبه رئیس جمهوری از معدن آزادشهر تعدادی از کارگران و خانواده جانباختگان که گفته می شود در بین آنها افراد غیر نیز وجود داشته اند در اعتراض به مشکلات خود با مشت و لگد به خودرو رئیس جمهور کوبیده و اعتراض خود را بیان داشتند.
دکتر حسن روحانی نیز طی سخنانی در جمع کارگران که برخی از آنها با خشم و اشک و فریاد درددل خود را مطرح کردند، گفت: بی شک افراد مقصر یا مقصران وقوع این حادثه تلخ پس از صدور حکم قضایی به مردم معرفی خواهند شد.
دکتر روحانی با تصریح بر اینکه خسارت مالی قابل جبران است اما موضوع جان افراد متفاوت است؛ افزود: هیچ کس در قبال وارد شدن آسیب به جان مردم استثنا نیست و نباید از کنار این قصورها که به وارد شدن تلفات جبران ناپذیر منجر شد به آسانی گذشت.
وی بیان کرد: پیش از این قرار بود معاون اول رئیس جمهور به گلستان بیاید و از این معدن آسیب دیده بازدید کند اما ترجیح دادم به واسطه گستردگی ابعاد فاجعه و خسارت های فراوان آن شخصا به منطقه بیایم و علاوه بر دیدن روند امداد رسانی با خانواده معدنچیان جانباخته دیدار کنم.
دکتر روحانی افزود: تاکنون پیکر تعدادی از معدنچیان از داخل معدن خارج شد و هنوز تعداد کارگران دیگر داخل معدن معلوم نیست که جان این عزیزان به هیچ عنوان قابل جبران نیست.
وی ادامه داد: مطابق وظیفه دینی و شرعی در قبال جان مردم ایران مسئولیم و تلاش می کنیم تا حتی الامکان اندوه این مصیبت وارد شده را کاهش دهیم.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی این حادثه گفت: همه مقامات و مسئولان کشور در غم شما شریک هستند و مقام معظم رهبری هم پیام تسلیت داده و برای شما نگران هستند.
دکتر روحانی گفت: به وزرای مربوطه و استاندار گلستان دستور دادم زندگی همه کارگران بررسی شود، عقب ماندگی حقوقی آنها جبران شود و اگر مشکل مسکن دارند برای تامین خانه آنان اقدام شود.
دکتر روحانی بیان کرد: استاندار گلستان موظف است به خانه تک تک جانباختگان رفته و مشکلات آنها را بررسی و برای حل آن برنامه ریزی کند.
وی افزود: وزیر کار که مسئول پیگیری مشکلات کارگران و حادثه معدن آزادشهر است یک ماه دیگر به این منطقه می آید تا تمام وعده های داده شده را پیگیری و اجرای آن را مورد رصد قرار دهد.
در همین پیوند استاندار گلستان پیش از این به ایرنا گفته بود: هرچند جان عزیز افراد قابل جبران نیست اما دولت تلاش می کند در کنار مردم داغدار منطقه خود را شریک غم آنها بداند و از رنج و آلام آنان بکاهد.
حسن صادقلو اظهار داشت: باوجود قصور شرکت خصوصی طرف قرارداد کارگران تمام حقوق و مزایا و مستمری اعم از جانباختگان و بیکار شدگان به اولیای دم و خودشان پرداخت می شود.
وی ابراز داشت: همچنین علاوه بر پرداخت 210 میلیون تومان دیه به بازماندگان از سوی شرکت بیمه آسیا؛ کمک هزینه هایی برای کفن و دفن این عزیزان پرداخت می شود.
به گزارش ایرنا حادثه انفجار در معدن خصوصی زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر 42 کشته برجای گذاشته است.
روز گذشته رئیس دادگستری کل گلستان از احضار و بازجویی مدیرعامل و پیمانکار این شرکت و در دست بررسی بودن پرونده آنان خبر داده و گفته بود که این دو هر کدام با وثیقه 10میلیارد تومانی فعلا آزاد هستند.
1648
** تنظیم و انتشار: پری سالارنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.