اخبار مرتبط

در پیام روز پنجشنبه آیت الله علوی گرگانی آمده است: خبر درگذشت تعدادی از هموطنان و هم استانی های عزیز از کارگران زحمتکش و صبور معدن یورت آزادشهر موجب تأثر و تألم اینجانب گردید و شکی نیست که این روزها و لحظات برای خانواده های رفتگان و مصدومان آنها جزو سخت ترین لحظات می باشد.
این مرجع تقلید افزوده است: معدنچیان که درکنار سایر کارگران از سختکوش ترین و زحمتکش ترین قشرهای جامعه هستند، نیاز به حمایت جدی دارند که امید است مسئولین مربوطه و دولت محترم و ورازت کار در زمینه حمایت واقعی از آنها و سایر کارگران در زمینه بیمه و حمایت از خانواده های درگذشتگان و مسائل دیگر مربوط به آنها جدیت بیشتری به خرج دهند تا بخشی از آلام این افراد از این طریق جبران شود.
در پیام آیت الله علوی گرگانی آمده است: اینجانب این مصیبت وارده را به محضر مبارک امام زمان علیه السلام و مقام معظم رهبری، همچنین به مردم متدین و عزیز استان گلستان بالخصوص بازماندگان تسلیت گفته و با خانواده های داغدار رفتگان و مصدومان ابراز همدردی کرده و از خداوند متعال صبر و اجر جزیل برای خانواده های آنها و رفعت درجه برای مرحومین این حادثه درخواست میکنم و امید سلامتی و بهبودی هر چه سریعتر برای مصدومین و حادثه دیدگان را دارم و برای سلامتی آنها دعاگو خواهم بود.
به گزارش ایرنا در پی وقوع انفجار در یکی از پنج تونل در حال بهره برداری معدن زمستان یورت آزادشهر مقارن ظهر چهارشنبه، 35 تن در داخل تونل محبوس شدند که تاکنون پیکر 22 تن پیدا و از محل حادثه به سردخانه های گنبدکاووس، مینودشت و آزادشهر منتقل و یا درحال انتقال است.
طبق گزارش سرپرست اورژانس کشور این حادثه 72 مصدوم داشته است که به مراکز درمانی منتقل شده اند و تحت درمان هستند.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله 90 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان گلستان دیروز بر اثر افزایش گاز متان داخل آن منفجر شد و همچنان عملیات امداد و نجات و هوادهی برای دسترسی به عمق تونل و مشخص شدن وضعیت سایر محبوسان ادامه دارد.
معدن زمستان یورت در منطقه ای به همین نام در 25کیلومتری جنوب شرق شهر آزادشهر قرار دارد.
6204/1648
تنظیم : علی اصغر تیموریان ** انتشار: پری سالارنیا
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.