اخبار مرتبط

صادقعلی مقدم عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با انتقال تجهیزات لازم به محل حادثه کار هوادهی توسط گروه های امدادی به داخل تونل انجام میشود تا کارگران گرفتار، اکسیژن کافی برای تنفس داشته باشند ضمن اینکه بازگشایی مسیر بطور همزمان در دست انجام است.
وی در پاسخ به اینکه تعداد دقیق مصدومان و تلفات احتمالی چقدر است؟ آماری ارائه نداد اما گفت: تمام کارگران زخمی به مراکز درمانی انتقال داده شده اند و انرژی ما روی افراد محبوس متمرکز است.
در همین رهگذر گفته می شود به سبب غلظت گازهای سمی و عمق تونل در محل حادثه کار آواربرداری طولانی خواهد بود بنابراین احتمال تلفات انسانی زیاد است.
معدن آزادشهر دارای تونل های افقی است که انفجار در انتهای تونلی به طول هزار متر رخ داد و محل انسداد حدود هزار متر با دهانه فاصله دارد.
گفته میشود تاکنون 30 کارگر مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده اند که خبرنگاران ایرنا با سرکشی به بیمارستانها اسامی 28 نفر را لیست کرده اند که به شرح ذیل است:
*** اسامی 9 مصدوم بستری شده در بیمارستان حضرت معصومه (س) آزادشهر:
1- علی گنجی وطن
2- محمد میر عرب
3- عزیز نکویی
4- تقی طاهر دوست
5- مهدی اونق
6- محمد نصرتی
7- علی مسعودی
8- جهانگیر سارانی
9- خادم میردار
*** اسامی 12 مصدوم بستری شده در بیمارستان خاتم الانبیاء گنبدکاووس:
1- محمود کمالی 36 ساله
2- صادق سوسرایی 30 ساله
3- نوروزعلی ریاضی فر 58 ساله
4- حسین علی خانی 35 ساله
5- مرتضی مصطفی لو 36 ساله
6- براتعلی خانی ....
7- اصغر کمال وطن 42 ساله
8- نادعلی دهاز 50 ساله
9 - صادق دوانلو 28 ساله
10 - علیرضا سعیدی 35 ساله
11- حسن آقایی 46 ساله
12 - هادی دوانلو 35 ساله
*** اسامی دو مصدوم بستری در بیمارستان شهدای 12 دی گنبدکاووس:
1 - حبیب الله میر فندرسکی
2- عبدالله کمال وطنی
*** اسامی پنج مصدوم بستری شده در بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس:
1 - یوسف شهمرادی
2- حسن علیخانی
3- حسین میردار
4- حسین محمودی
5- حسن نکویی
یکی از این مصدومان به خبرنگار ایرنا گفت: در لحظه انفجار حداقل 50 تا 60 نفر از کارگران داخل معدن بودند.
حسن علیخانی افزود: بر اثر انفجار شدید برخی کارگران به اطراف پرتاب شدند و من که در فاصله دورتر از محل حادثه بودم، مجروح شدم.
یک مصدوم دیگر حادثه انفجار معدن آزادشهر نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هنگام حادثه برای خوردن ناهار از محل انفجار دور شده بودم اما به محض شنیدن صدای مهیب بازگشته و به کمک مصدومان شتافتم.
یوسف شهمرادی افزود: دود غلیظی اطراف معدن را گرفته بود و به سختی خود را به ورودی معدن رساندم و با تلاش زیاد سه نفر از همکاران را بیرون کشیدم اما خود دچار گاز گرفتی شده و بیهوش شدم.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر بخشی از معادن زغال سنگ البرز شرقی است که ساعت 12:54 دقیقه ظهر امروز بر اثر افزایش گازهای حجیم داخل تونل منفجر شد.
به گزارش ایرنا نیروهای امداد و نجات زیادی از شهرهای مختلف گلستان با امکانات و تجهیزات مختلف و استفاده از بالگرد به محل حادثه اعزام شده اند و استاندار گلستان هم در محل حضور دارد.
به گزارش ایرنا معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر در 90 کیلومتری شرق گرگان است که گفته می شود مجموعا افزون بر 500 کارگر در آن مشغول فعالیت هستند.
6204/2729/3039
*خبرنگاران: مجید میهن دوست/ علی اصغر تیموریان/ علی لکزانوری ** انتشار: کرمانی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.