اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، نورمحمد تربتی نژاد در مراسم سالگرد شهادت آیت الله مطهری و گرامی داشت مقام معلم در تالار خلیج فارس این دانشگاه اظهارداشت: تلاش در جهت افزایش تولید و اشتغال و رفع چالش های اقتصادی براساس گفته های مقام معظم رهبری به عنوان اولویت های کشور در شرایط کنونی بوده و البته برای رفع آسیب های موضوعات دیگری مانند بحران آب، گرد و غبار، معیشت کشاورزان، مسائل محیط زیستی هم باید چاره اندیشی شود.
وی همچنین یکی از مشکلات در حوزه آموزش عالی کشور را پهناور سازی و توسعه بی رویه دانشگاه ها بیان کرد.
این نماینده مجلس به انتخابات روز 29 اردیبهشت نیز اشاره کرد و افزود: در انتخابات شوراها باید بهترین افراد توانمند در برنامه ریزی شهری و روستایی را انتخاب کنیم تا به توسعه کشور و دولت کمک شود.
به گفته وی؛ هم اینک حدود 70 درصد جمعیت کشور در شهرها و مابقی در روستاها زندگی کرده و یا از عشایر هستند.
تربتی نژاد اضافه کرد که این آمار در استان گلستان کمی متفاوت است به این صورت که حدود نیمی از جمعیت در شهرها و مابقی در روستاها زندگی می کنند.
نماینده گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتخابات ریاست جمهوری در حوزه داخلی و خارجی تاثیرگذار بوده و هر زمان که انتخاب صحیح داشتیم، کشور مسیر پیشرفت را طی کرده است.
وی ادامه داد: در این زمینه دانشگاهیان به عنوان افراد مورد اعتماد جامعه می توانند در انتخاب اصلح از بین نامزدها مشاوره بدهند.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان نیز در سخنانی، آموزش و تعلیم و تربیت انسان را به عنوان عامل مهم در رشد جوامع نام برد و گفت که هزینه ها در آموزش به خصوص برای تربیت فرزندان کشور موجب می شود نسل های آینده شرایط مطلوبتری داشته باشند و نظام آموزشی کشور نیز قدرتمند تر از گذشته به فعالیت ادامه دهد.
علی نجفی نژاد اضافه کرد: اعضای هیأت علمی، نقش اساسی در تربیت نسل آینده کشور دارند به همین لحاظ نیازمند بازنگری در حوزه های آموزشی و تعلیم و تربیت هستیم، البته با توجه به برنامه ششم توسعه، موضوع کیفیت در حوزه آموزشی از اولویت ویژه ای برخوردار است و به عنوان نمونه به ازای 20 دانشجو می بایست یک استاد تدریس کند که دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان هم اینک به ازای هر 24 دانشجو یک استاد دارد.
وی با یادآوری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بیان کرد: بحث انتخابات به ویژه انتخاب ریاست جمهوری برای آینده کشور مهم است.
دکتر نجفی نژاد اظهار داشت: شرکت حداکثری و تشویق مردم برای حضور در پای صندوق های رای توسط اعضای هیات علمی به عنوان افراد مرجع و با نفوذ در میان آحاد جامعه می تواند در انتخاب اصلح تاثیرگذار باشد.
وی همچنین برنامه مدون نامزدهای ریاست جمهوری را مهم دانست و افزود: بیان مشکلات هیچ گره ای از چالش ها را حل نمی کند بلکه باید با برنامه و راهکار، مردم را برای انتخاب درست یاری کرد.
به گفته وی؛ همچنین باید از تخریب دیگر نامزدها و دولت های قبل خودداری کرد چرا که پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون خدمات بسیاری در کشور انجام شده است.
مهدی کاشانی نژاد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه نیز با بیان برنامه های سال 96 ،گفت: استفاده از سیستم اتوماسیون اداری، ارتقا سیستم آموزشی و پژوهشی، معرفی مدیران برتر گروه های آموزشی، جذب دانشجویان خارجی از اولویت های حوزه آموزشی دانشگاه است.
در ادامه این مراسم از سلطانعلی سلطانی نژاد، سید فضل الله علاالدین و نادر نورا در بخش اساتید بازنشسته، علی قاسمیان، مجید اونق و غلامعلی آساده در بخش اساتید پیشکسوت و جاوید قرخلو، محمد هادی پهلوانی و بهروز دستار در بخش برگزیدگان کیفیت آموزشی قدر دانی شد.
همچنین از حسین زارعی، خلیل قربانی، حسین وارسته مرادی، مجتبی بارانی مطلق، سید علی اکبر هدایتی، نادر نورا، علیرضا عالیشاهی، عبدالرضا ظهیری، امان محمد ضیائی فر، هاشم حبشی، مهدی ذاکری نیا و علی رفیقی بخاطر ارتقاء رتبه علمی در سال 95، تقدیر به عمل آمد.
دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان فعالیت خود را از 11 مهر 1336 با عنوان آموزشگاه عالی جنگل آغاز کرد وبه عنوان قدیمی ترین دانشگاه تخصصی ایران در رشته منابع طبیعی و علوم کشاورزی محسوب می شود.
این دانشگاه اولین نهاد آموزش عالی شمال کشور نیز محسوب می شود.
ش/1648
دریافت : شربتی ** انتشار: پری سالارنیا

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.