اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا فرهاد یغمائی روز یکشنبه در نشستی خبری افزود: بسیاری از دانشجویان این دانشگاه از استان های دیگر بوده و کمبود فضای خوابگاه بویژه برای دانشجویان دختر مشکل ساز شده است.
وی؛ دلیل این کمبودها را مشکلات مدیریتی در دانشگاه های استان گلستان بیان کرد و ادامه داد که برای رفع مشکلات در کوتاه ‌مدت تجمیع دانشگاه گلستان و علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان بهترین اقدام محسوب می ‎شود.
رئیس دانشگاه گلستان با اشاره به اینکه بدعهدی های گذشته باعث بروز مشکلات برای این واحد شده است، گفت: چند سال قبل روسای 2 دانشگاه توافق نامه ای را امضاء کردند که دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی به پردیس جدید منتقل و پردیس قدیم در اختیار دانشگاه گلستان قرار گیرد، اما اینگونه نشده است.
وی تصریح کرد: این توافقنامه به وزارتخانه نیز ارسال و از سوی وزیر وقت تایید شد، اما بعد از آن پیگیری نشد و اخیرا کارشناسان مدیریت منابع انسانی وزارت آموزش عالی موضوع را بررسی و منتظر نظر و جواب آنان هستیم.
یغمائی در خصوص آخرین وضعیت طرح ساخت دانشگاه گلستان در شهر سرخنکلاته از توابع گرگان نیز گفت: این واحد در زمینی به مساحت 61 هکتار در حال ساخت بوده و تاکنون 186 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
وی ادامه داد: قرار است 19 هکتار دیگر به مساحت زمین این دانشگاه اضافه شود و از سوی دیگر برای بهره برداری اولیه حداقل 200 میلیارد دیگر نیاز است.
رئیس دانشگاه گلستان به مساله کاهش جمعیت دانشجوئی استان نیز اشاره کرد و گفت: پیش ‌بینی می ‎شود این مساله در یک دوره 10 ساله استمرار یابد و پس از آن جمعیت دانشجویی رو به افزایش باشد.
یغمایی افزود: جمعیت دانشجویان دانشگاه گلستان از 2 هزار و 600 نفر در سال 1392 تنها به 3 هزار و 400 نفردر سال جاری رسیده است و این درحالی بوده که این دانشگاه دارای متقاضی تحصیل است، اما به دلیل محدودیت فضا قادر به توسعه دانشگاه نیستیم.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیا

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.