اخبار مرتبط

سرهنگ معین شجاعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد که پرسنل ارتش جمهوری اسلامی مستقر در سربازخانه شهید اسدالله پور از ساعات اولیه وقوع آبگرفتگی و سیل در برخی نقاط شهری و روستاهای گنبدکاووس با هماهنگی ستاد مدیریت بحران این شهرستان و نیز اوامر فرمانده تیپ 130 بجنورد وارد عمل شد.
وی گفت: فعالیت های امدادی و خدمات رسانی پرسنل پایور و وظیفه سربازخانه شهید اسدالله پور از روز 28 اسفند 97 با اعزام نیرو و خودرو به روستای ایمر گنبدکاووس و نیز جاده خوش ییلاق آزادشهر آغاز شد.
سرهنگ شجاعی اضافه کرد: از روز 29 اسفند 97 نیز که شدت آبگرفتگی و سیل در برخی نقاط شهری و روستایی گنبدکاووس افزایش یافت، نیروهای ارتش با دو دستگاه قایق و پنج دستگاه پمپ به امدادرسانی گرفتار شدگان در آب و تخلیه آب از منازل مسکونی شهروندان پرداخت.
وی، کمک به جمعیت هلال احمر برای نصب چادرهای اسکان موقت برای سیل زدگان، ادامه امداد رسانی به سیل زدگان و انتقال آنان به مکان های ایمن، تخلیه آب و گل و لای موجود در واحدهای مسکونی و کمک به توزیع اقلام غذایی و لوازم مورد نیاز بین سیل زدگان را از دیگر اقدامات پرسنل ارتش در گنبدکاووس برشمرد.
سرهنگ شجاعی اضافه کرد: به دلیل وقوع سیل در دو شهر آق قلا و گمیشان گلستان و نیز شهر 'راز و جرگلان' استان خراسان شمالی، تعداد قابل توجهی از پرسنل پایور و وظیفه سربازخانه شهید اسدالله پور گنبدکاووس به همراه تجهیزات خودرویی و عملیاتی، هر روز برای امداد و خدمات رسانی به این شهرها اعزام می شدند.
وی بابیان اینکه عملیات امداد و خدمات رسانی به سیل زدگان استان گلستان همچنان از سوی پرسنل ارتش جمهوری اسلامی مستقر در سربازخانه شهید اسدالله پور ادامه دارد، تصریح کرد: این اقدامات تا رسیدن آسیب دیدگان به آرامش کامل ادامه خواهد داشت.
فرمانده سربازخانه شهید اسدالله پور گنبدکاووس با قدردانی از تلاش شبانه روزی همکاران پایور و وظیفه خود و نیز دیگر مسئولان و نیروهای مسلح در امداد و خدمات رسانی به سیل زدگان گلستان، خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی خدمت به مردم بویژه آسیب دیدگان بلایای طبیعی را در کنار انجام ماموریت اصلی اش یعنی صیانت از مرزها، استقلال و تمامیت ارضی کشور را کمترین وظیفه خود دانسته و به آن افتخار می کند.
سرهنگ شجاعی به در پیش بودن 29 فروردین سالروز ارتش جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: امسال به دلیل حادثه سیل، رژه روز ارتش برگزار نمی شود و ارتشیان دلاور با انجام فعالیت های امدادی و خدمات رسانی به سیل زدگان به خدمت خود به مردم انقلابی و ولایتمدار این خطه ادامه می دهند.
وی افزود: با این حال به مناسبت بزرگداشت روز ارتش، برخی فعالیت های فرهنگی ازجمله عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده معظم ایثارگر و امام جمعه گنبدکاووس و نیز برپایی محفل انس با قرآن توسط فرماندهی و پرسنل سربازخانه شهید اسدالله پور این شهرستان برگزار شده است.
به دلیل بارش های شدید و رگباری باران در روزهای پایانی سال 97 بخش هایی از نقاط شهری و روستایی گنبدکاووس دچار آبگرفتگی و سیل شدند که با اطلاع رسانی و حضور به موقع نیروهای مدیریت بحران و امدادی خسارات آن در مقایسه با دیگر شهرهای گلستان مانند گمیشان و آق قلا کمتر بود.
/3039/1860
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.